Konspor

Pınar Karşıyaka 3 sayı farkla...

Pınar Karşıyaka 3 sayı farkla...

Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı, THY Avrupa Ligi C Grubu 7. hafta maçında Yunanistan'ın Panathinaikos ekibine 69-66 yenildi.
 
Müsabakaya Gist ve Calathes'in dörder sayısıyla 8-0 üstün başlayan Panathinaikos, hücumda etkili olamayan Pınar Karşıyaka karşısında 6. dakika içinde Feldeine'in 3 sayılık basketiyle farkı 11 sayıya kadar çıkardı: 5-16. Kalan bölümde farkı 13 sayıya yükselten Panathinaikos, periyodu 21-9 üstün bitirdi.
 
İkinci periyoda Fotsis'in basketiyle başlayan ve farkı 14 sayıya (23-9) çıkaran Yunan ekibi, 15. dakikayı da 24-14 üstün geçti. Panathinaikos, savunmada etkili olan ancak hücumda istediği ritmi bir türlü yakalayamayan rakibi karşısında son 3 dakikaya 27-16 üstün girdi. Konuk ekip, devreyi de 36-23 önde bitirdi.
 
Üçüncü periyoda daha etkili başlayan Pınar Karşıyaka, bitime 3 dakika kala Justin Carter'ın basketiyle farkı 7 sayıya kadar indirdi: 34-41. Pınar Karşıyaka, Jankovic ve Gist'le farkı tekrar açmaya çalışan rakibi karşısında Muhammed Baygül ve Kenan Sipahi ile basketler bulsa da Yunan ekibi periyodu 50-41 üstün tamamladı. 
 
Son periyodun başında Kerem Gönlüm'ün sayılarıyla skoru 44-50'ye getiren Pınar Karşıyaka, Iverson'ın pota altından üst üste bulduğu basketlerle 33. dakika içinde aradaki farkı 5 sayıya kadar indirdi: 48-53. Etkili oyununu sürdüren yeşil-kırmızılı ekip, 37. dakikada farkı 1 sayıya düşürdü: 56-57. Justin Carter'in 3 sayılık basketiyle bitime 1 dakika 52 saniye kala 64-64 beraberliği yakalayan Pınar Karşıyaka, öne geçme şansını kullanamadığı maçtan 69-66 mağlup ayrıldı. 
 
İzmir ekibi bu sonuçla grupta 5. kez mağlup oldu.
 
 Maçtan notlar
 
 Pınar Karşıyakalı basketbolcular müsabakaya "Kadına şiddete karşı buradayım de" yazılı pankartla çıktı.
 
Az sayıdaki Panathinaikos taraftarı müsabakayı protokol tribünden takip etti.
 
Atina'daki maçta Mustafa Kemal Atatürk aleyhinde açılan pankarta karşı, tribünlere İngilizce olarak "Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk, Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde bir afiş asıldı. Karşıyakalı taraftarlar ayrıca pota arkasındaki tribünde üzerinde İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş tarihi olan "9 Eylül 1922" yazılı dev pankart açtı.
 
Müsabakadan önce "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde slogan atan taraftarlar, maç başladıktan sonra 10. Yıl Marşı'nı okudu. 
 
Karşılaşmayı 7 sayı ile tamamlayan Kerem Gönlüm, Avrupa Ligi'nde bin 505 sayıya ulaşarak, bin 500 barajını aşan 45. oyuncu oldu. Türk oyuncular içinde Mirsad Türkcan'ın bin 528 sayısı bulunuyor.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor