Konspor

Aykut Kocaman KONTV'de konuştu!

Aykut Kocaman KONTV'de konuştu!

Torku Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman KONTV'de yayınlanan SPOR GÜNDEMİ programına konuk olarak katıldı.  Selahattin Akçakaya, Mustafa Durmuş'un birlikte sunduğu Konspor.com yazarı Ali İzmirli'nin konuşmacı olarak katıldığı programda soruları cevaplayan 
Aykut Kocaman birbirinden ilginç tespitlerde bulundu.

Takımın oyunun sistemi ve bu konuda eleştiriler hakkında konuşan Torku Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman : “Benim o gol attı bu kaçırdı gibi bir düşüncem hiç olmadı. Her zaman takım olarak düşüncem oldu. İkinci yarı gol ortalamamızda biraz daha artış olacaktır. Forvet konusunda benim bir şikayetim yok! Ömer Şişmanoğlu ile alakalı benim esas beklentim 2.yarı. Mevlüt Erdinç'le alakalı hiç bir çalışmamız olmadı. Banada bir bilgi gelmedi. Bu gün dünyanın en iyi takımları, savunmayı en iyi yapan takımlardır” dedi.
 
Torku Konyaspor’un puan olarak  lig tarihindeki en iyi sezonunu geçirdiğine işaret eden Torku Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman kendisinin yönetiminde 40 maç oynadıklarını  ve ‘1,50’ puan ortalamasının üzerinde bulunduklarını ifa ederken: “ İlk yarı hedefim 25-26 puan. İkinci yarıda bir okadar toplayarak sezonu 50 puan barajının üzerinde bitirmeyi arzuluyoruz. Buda bizi ligin 6 ile 8. Sırasıda tutacaktır” dedi.
 
Transfer konusunda ısrarcı olmadığnı ve kadroda bulunan oyuncularının ödemelerinin zamanında yapılmasının daha önemli olduğun kaydeden Aykut Kocaman “ Oyunu transferi istemek en kolay. Bir plan yaparsınız bir hedef belirlersiniz, ona göre transfer istersiniz. Ben bilmiyormuyum oyuncu seçmeyi? Ben ilmiyorum oyuncu istemeyi? Ben bir oyuncu istersem Konyaspor alamaz! Konyaspor'un olanaklarını biliyorum.Ona göre davranıyorum. Kulübün geleceğini düşünmeden yapılan her adım geleceği karartır. Benim için en önemli şey mali disiplin” ifadelerini kullandı. 
 
Kadrosunda bulunan oyunculara güvendiğinin kaydeden Aykut Kocaman;  “Ben takımıma güveniyorum. Bu takım üzerine 1 adım daha koyabilecek düzeyde.
Bu takımın 4 sene önce formalarına haciz geldi. O günleri unutmamız ve ders çıkartmamız gerekiyor. Takımın seviyesi bu değil. Puan olarak ℅10 daha yukarısı beklediğim seviyeydi. Takımdaki sirkülasyondan dolayı, hangi oyuncu hangisiyle olur düşüncesi, benim için çok uzun sürdü” dedi. 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor