FIFA'daki yolsuzluk operasyonunda ikinci dalga başladı

FIFA'daki yolsuzluk operasyonunda ikinci dalga başladı

FIFA'daki yolsuzluk operasyonu kapsamında rüşvet aldıkları iddiasıyla iki üst düzey FIFA yetkilisi daha gözaltına alındı.
 
İsviçre Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, FIFA İcra Kurulu toplantısı için Zürih'te bulunan iki FIFA yetkilisinin milyonlarca dolar rüşvet aldıkları iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi.
 
İsviçre emniyeti ise Zürih'teki Baur au Lac Oteli'nde yapılan operasyonda yakalanan iki FIFA görevlisinin bu sabah gözaltına alındığını ve ABD'ye iade edileceğini açıkladı.
 
ABD basında yer alan iddialara göre, Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler Futbol Konfederasyonu (CONCACAF) Başkanı Alfredo Hawit ile Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) Başkanı Juan Angel Napout'un gözaltına alındığı belirtiliyor.
 
FIFA'daki yolsuzluk operasyonu kapsamında 27 Mayıs 2015'te Zürih'te 7 FIFA yetkisi gözaltına alınmıştı. Gözaltındaki yetkililerden Jeffrey Webb ve Jose Maria Marin ABD'ye iade edilirken, iadeye itiraz eden Eugenio Figueredo, Eduardo Li, Julio Rocha, Costas Takkas ve Rafael Esquivel'in yargı süreci devam ediyor.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın