THY Avrupa Ligi’nde 9. hafta başlıyor

THY Avrupa Ligi’nde 9. hafta başlıyor

 Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki en önemli organizasyonu THY Avrupa Ligi’nde heyecan 9. hafta maçlarıyla sürecek.

Türkiye’nin Anadolu Efes, Fenerbahçe, Pınar Karşıyaka ve Darüşşafaka Doğuş olmak üzere ilk kez 4 takımla temsil edildiği Avrupa Ligi’nde yarın ve 11 Aralık Cuma günü 12 karşılaşma oynanacak.

B Grubu’nda 4 galibiyeti bulunan Anadolu Efes, yarın İspanya’nın Laboral Kutxa takımını konuk edecek. Geçen haftaki sonuçların ardından Top 16’ya kalmayı garantileyen lacivert-beyazlılar, gruptaki ilk karşılaşmada deplasmanda Laboral Kutxa’ya 92-90 mağlup olmuştu.

C Grubu’nda 2 galibiyet ve averajla son sırada bulunan Pınar Karşıyaka da yarın Rusya’nın Lokomotiv Kuban ekibini konuk edecek. İki takım arasındaki ilk mücadeleyi Lokomotiv Kuban 72-53 kazanmıştı.

Bir üst tura çıkmayı önceki haftalarda garantileyen A Grubu’nun lideri Fenerbahçe, 11 Aralık Cuma günü Sırp ekibi Kızılyıldız Telekom’u ağırlayacak.

D Grubu’nda 4 galibiyetle 4. sırada bulunan Darüşşafaka Doğuş ise cuma günü Rusya’da lider CSKA Moskova deplasmanına çıkacak.

Gruplarda daha önce Fenerbahçe, Kızılyıldız Telekom deplasmanından 74-60 galip ayrılmış, Darüşşafaka Doğuş da sahasında Rus rakibine 80-75’lik skorla boyun eğmişti.

THY Avrupa Ligi’nde 9. hafta maçlarının programı şöyle:

- A Grubu

11 Aralık Cuma:

21.00 Bayern Münih (Almanya) - Real Madrid (İspanya)

21.30 Strasbourg (Fransa) - Khimki (Rusya)

21.45 Fenerbahçe (Türkiye) - Kızılyıldız Telekom (Sırbistan)

 

- B Grubu

Yarın:

21.00 Anadolu Efes (Türkiye) - Laboral Kutxa (İspanya)

21.30 Limoges (Fransa) – Olympiakos (Yunanistan)

11 Aralık Cuma:

20.00 Cedevita Zagreb (Hırvatistan) - EA7 Emporio Armani Milan (İtalya)

 

- C Grubu

Yarın:

19.00 Pınar Karşıyaka (Türkiye) - Lokomotiv Kuban (Rusya)

22.00 Barcelona Lassa (İspanya) - Zalgiris Kaunas (Litvanya)

11 Aralık Cuma:

21.45 Panathinaikos (Yunanistan) - Stelmet Zielona Gora (Polonya)

 

- D Grubu

Yarın:

21.15 Maccabi FOX (İsrail) - Brose Baskets (Almanya)

21.30 Dinamo Banco Di Sardegna Sassari (İtalya) - Unicaja Malaga (İspanya)

11 Aralık Cuma:

19.00 CSKA Moskova (Rusya) - Darüşşafaka Doğuş (Türkiye)

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın