Özbek'ten UEFA açıklaması!

Özbek'ten UEFA açıklaması!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA Finansal Fair Play Kriterleri'ne uyum için ek süre talep ettiklerini söyledi.
 
Sarı-kırmızılı kulübün, Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen divan kurulu toplantısında üyelere hitap eden Dursun Özbek, finansal fair play kriterleriyle ilgili olarak UEFA heyetiyle İsviçre'de yaptıkları görüşmelerle ilgili bilgi verdi.
 
Galatasaray adına kasım ayının oldukça yoğun geçtiğini aktaran Özbek, İsviçre'de UEFA yetkilileriyle yaptıkları görüşmenin büyük önem taşıdığını vurgulayarak, "Kulübümüz UEFA Finansal Fair Play Kriterleri çerçevesinde takipte. Maalesef geçmiş dönemlerle ilgili yapılan zarar miktarı, bu kriterlere uymamaktadır. Bize yapılan davet üzerine Nyon'daki merkezlerine gittik. UEFA'yı, üç yıllık yönetim dönemimiz sonunda finansal kriterler konusunda istenilen seviyeye geleceğimize ikna etmeye çalıştık" dedi.
 
Alınan 2 yıllık ek süre içinde de istenilen iyileştirmenin sağlanamadığını anlatan Özbek, "Biz, yeni bir yönetim olarak geçmişten gelen bu zararları, önümüzdeki 3 sene içinde UEFA kriterlerine uygun seviyeye getireceğimiz konusunda rapor sunup, sözlü olarak da anlattık. Raporu çok pozitif buldular. Komisyonda yaklaşık 14-15 kişi vardı ve ne tür iyileştirmeler yapacağımızı, projelerimizi aktardık. Dikkatle dinlediler, sorular sordular, cevaplar verdik. Toplantı bence pozitif bir yönde sona erdi" diye konuştu.
 
- "Şubat ayında bir ziyaret daha yapmamız muhtemel"
 
Dursun Özbek, UEFA yetkilileriyle şubat ayı içinde yeni bir toplantı yapmayı beklediklerini aktardı.
 
"Bundan sonraki dönemde UEFA ile toplantılar devam edecek. Öyle anlaşılıyor ki şubat ayında bir ziyaret daha yapmamız muhtemel" ifadelerini kullanan Özbek, şunları söyledi:
 
"Yeni yönetime, geçmişten kalan zararların telafisi için şans verilmesi gerektiğini anlattık. Kur farklarını, Türkiye'deki jeopolitik durumdan kaynaklanan mülteci krizini, ekonomik sıkıntıları aktardık. Şubat ayındaki toplantıya kadar onlar da raporlarımızı inceleyecekler. Sıkıntıları çözmek için büyük bir gayret sarf ediyoruz. Geriye dönük hesaplaşmalar, tartışmalar yerine, ileriye dönük şekilde UEFA'yı bu konuda ikna yönünde çalışıyoruz. Hiç şüpheniz olmasın. Bu konuyla yatıp, bu konuyla kalkıyoruz. Hiçbir şeyden imtina etmiyoruz ve ne gerekiyorsa yapıyoruz."
 
Öte yandan Özbek, konuşmasının ardından üyelerin açıklamalarda bulunduğu güncel konular bölümünün başlangıcında salondan ayrıldı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın