Konspor

Konyaspor'dan hakeme tepki!

Konyaspor'dan hakeme tepki!

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Kasımpaşa karşısında özellikle ikinci yarıda iyi oynadıkları maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, karşılaşmanın hakemine de tepki gösterdi. 

Yeşil-beyazlı kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla açıklamalarda bulunan Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, şu ifadeleri kullandı:

"Süper Lig’de daha önce bir maç yönetmiş, tecrübesiz bir hakemi, iki takım adına da son derece önemli maça atamanın mantığı sadece genç olduğu ve istikbal vaad ettiğiyse artık ortaya konulan yönetimle bundan sonra kimsenin böyle ucuz sözlerin arkasına sığınmasına gerek kalmadığını söylemeliyiz. Daha ilk düdükten itibaren oyuncularımıza yapılan sertlikler karşısında bırakın kartına başvurmayı faul bile çalmayan, faul konusunda standartı olmayan, bu durum verdiği kararlarla açıkça görülen birinin maçta adalet dağıtamayacağı açıkça belli oldu. İkinci yarının hemen başında oyuncumuz Dimitar Rangelov’a yan hakemin önünde yapılan sert faulün ardından rakip oyuncuya kırmızı kart çıkartmasını beklediğimiz hakemin oyuncumuza sarı kart göstermesi, ikinci devrede de yapılan sertliklere göz yumması, oyuncu değişiklikleri, sakatlıklar ve yavaş hareket etme sonucu oluşan kayıp zamanın beklenenden az olarak gösterilip oynatılması, 2-1 kaybettiğimiz maçı rakibin tüm bunlara rağmen hakemin gözetiminde kartsız tamamlamasına imkan sağladı."
 
"MAÇLARIN SONUÇLARINI BAŞKA UNSURLAR BELİRLEMESİN"
Rakiplerini galibiyetten ötürü kutladıklarını ifade eden Baydar, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yaşanan hakem hatalarının da göz ardı edilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Sarper Barış Saka ve ekibi ile yetkililerin maçı tekrar izledikten sonra olduğuna inandığımız vicdanları ile nasıl bir hesaplaşma içerisinde olacaklarını açıkçası düşünmeden de edemiyoruz. Sezon başından bu yana oynadığımız hemen hemen her maçta maruz kaldığımız hakem hataları karşısında yaptığımız uyarıların artık dikkate alınmasını ve maçların sonuçlarının başka unsurlar tarafından değil takımların saha içerisindeki performanslarıyla belirlenmesini bir kez daha arzuladığımızı ifade ediyoruz."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor