Konspor

Konyasporlu futbolcuların galibiyet yorumları

Konyasporlu futbolcuların galibiyet yorumları

Kayserispor ile oynanan ve 1-0 galibiyetle sona eren Ziraat Türkiye Kupası 1. hafta maçının ardından açıklamalarda bulunan Trku Konyasporlu futbolcular Mario Felgueiras, Dimitar Rangelov, Mehmet Uslu, Halil İbrahim Sönmez ve Selim Ay, bu sezon iddialı oldukları ZTK maçlarına galibiyetle başladıkları için mutlu olduklarını söylediler.
 
MARİO FELGUEİRAS "ALINAN GALİBİYETTEN DOLAYI HEPİMİZ MUTLUYUZ"
 
Ligle birlikte kupada da başarılı olmak istiyoruz. O yüzden almış olduğumuz bu galibiyet bizim için çok önemliydi. Bu yüzden hepimiz oldukça mutluyuz. 
 
DİMİTAR DİMİTROV RANGELOV "ZOR BİR MAÇI KAZANARAK İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK"
 
Kazandığımız için çok mutluyum. Bizim için çok zor bir maçtı. Sonlara doğru bir kırmızı kart gördük. Ali Çamdalı geriye dönüp stoper oynamak zorunda kaldı. Bundan dolayı orta sahada bir kişi eksik oynadık. Bizim için zordu ama elimizden geleni yaptık ve kazandık. Çok mutluyuz. Gol attığım için mutluyum. Umarım bundan sonraki haftalarda daha başarılı bir performans sergileyerek daha fazla katkı sağlarım.
 
MEHMET USLU "KUPADA BU SENE GİDEBİLDİĞİMİZ YERE KADAR GİTMEK İSTİYORUZ"
 
Ligde Kasımpaşa'ya mağlup olduktan sonra bu hafta kupa maçına iyi hazırlandık. Ligde az çok istediğimiz konumdayız. Ama biraz daha yukarıları hedefliyoruz. Bizim bu seneki hedeflerimizden bir tanesi de kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek. Bunun için ilk önce gruptan çıkmak gerekiyor. Bunun ilk ayağı olan içeride Kayserispor maçıydı. Maçtan önce konuştuğumuzda bizim ne kadar bu işi istediğimiz göstermemiz gerekiyordu sahada. Bence gösterdiğimizi düşünüyorum. Tabii Kayserispor’un da birkaç tane kontratağı vardı. Ama maçın geneline baktığımız zaman 10 kişi kaldıktan sonra temposunu düşürmeyen bir Konyaspor vardı. Sonuçta ilk maç ve Kayserispor’u yendik. Grupta liderlik açısından avantaj sağladığımızı düşünüyorum. Tabii iş daha bitmedi, bu ilk basamaktı. İyi oynadık. Şimdi bu maçı unutacağız. Cumartesi günü Bursaspor ile çok önemli bir lig maçı var. Ona hazırlanacağız. İnşallah o maçtan da istediğimiz sonuçla ayrılırız. 
 
HALİL İBRAHİM SÖNMEZ "GALİBİYETTEN DOLAYI HERKESİ KUTLUYORUM"
 
Zor bir maçtı ve zor olacağını da biliyorduk. Bize göre 4 takımlı grupta grup liderinin belirleneceği bir maçtı. İçeride oynadığımız için Kayserispor’a karşı kazanmak istiyorduk. Çünkü grup liderliği bizim için çok önemli. Kazandık, bunun için mutluyuz. Şimdi bu maçı unutup Bursaspor ile oynayacağımız lig maçını düşüneceğiz. Bütün takım arkadaşlarımı herkesi tebrik ederim.
 
SELİM AY "KAYBETMEYEN TAKIM KİMLİĞİMİZİ SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ İÇİN MUTLUYUZ"
 
Maçtan önce maçın mücadele gücünün yüksek olacağını biliyorduk. Biz bu sene bir karar aldık. Güzel bir birliktelik içerisindeyiz. Kupaya da önem veriyoruz. Yenilmemeyi alışkanlık haline getirmeye çalışıyoruz. Bunu da iyi bir şekilde uyguluyoruz ve aslında bizim için kupa veya lig fark etmiyor. Güzel bir galibiyet olduk. Ayrıca bu soğukta gelen taraftarlarımıza da teşekkür ediyoruz. Ben bunu 3-4 yıldır söylüyorum. Futbolcu, teknik heyet, yönetim ve taraftar birlikteliğini bozmadığımız zaman, bir aile olduğumuz zaman ki olduk ,inşallah daha da iyi olacağız. Kolay kolay yenilmeyiz. Zaten iç sahada oynadığımız zaman herkes çekinerek geliyor. Kupa maçı, lig maçı, Allah nasip ederse Avrupa’da UEFA maçları hiç fark etmiyor. Bu çıtamızı her zaman yükselteceğiz. Yenilmez bir Konyaspor’u devam ettiririz inşallah. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor