Konspor

Hız tutkunları buluştu

Hız tutkunları buluştu

İzmir Park Ülkü Yarış Pisti, hız tutkunlarını zamana karşı yatış etkinliğinde bir araya getirdi. Gençlerin trafikte hız yapıp tehlike saçmamalarından hareketle etkinlik düzenlediklerini ifade eden Ülkü Yarış Pist Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, sosyal bir proje yaptıklarını vurguladı.
İzmir Park Ülkü Yarış Pisti, yarışseverleri Time Trial (zamana karşı yarış) etkinliğinde buluşturdu. Piste her çıkışında performans turları atılan etkinlikte kadın sürücülerin olması da dikkat çekti.
"HERKESİ PİSTİMİZE DAVET EDİYORUZ"
Türkiye Pist Şampiyonu ve İzmir Park Ülkü Yarış Pisti Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, yarışların bitmesinin ardından eğitim ağırlıklı etkinliklere yer verdiklerini belirterek, "Halkımız ve motor sporlarına meraklı özellikle otomobilinde kendisini geliştirmek isteyen, pilotajını, direksiyonunu geliştirmek isteyen herkese hafta sonları pistimizi açıyoruz. Trafikte hız yapıp risk ve tehlike saçacaklarına herkesi pistimize davet ediyoruz. Burada pist etkinliği adı altında ister kendi araçlarıyla isterlerse de pistimizdeki otomobillerle etkinliğimize katılabiliyorlar. Böylece hem direksiyon hakimiyetlerini geliştiriyorlar hem de viraja girme konusunda brifing ve eğitim alma şansını da elde ediyorlar. Bu brifing ve eğitimden sonra da zamana karşı güvenli bir şekilde etkinlikler ve yarışlar devam ediyor. Günün sonunda da alınan derecelere göre kendilerine ödüller veriyoruz. Kendileri hem adrenalin ve hız tutkusunu gidermiş oluyorlar hem de güzel bir aktiviteye katılmış oluyorlar" diye konuştu.
KATILIMIN TEK ŞARTI EHLİYET
Pistte hız tutkusunu yaşamak ve eğitim almanın tek şartının ehliyet olması gerektiğini belirten Ülkü, hız tutkunlarının ister kendi araçlarıyla isterlerse de pistte temin edecekleri bir araçla kendilerine kayıt yaptırmalarının yeterli olduğunu belirtti.
"HIZ TUTKULARINI TRAFİKTE DEĞİL PİSTLERDE ATSINLAR"
Otomobil sporlarının sadece bir yarıştan ibaret olmadığından hareketle bir sosyal sorumluluğu üstlendiklerini dile getiren Ülkü, şöyle devam etti:
"Trafikte günde 25 kişi hayatını kaybediyor. Bu büyük bir rakam ve hepimizi üzen bir olay. Biz de sosyal proje niteliğinde ‘İnsanlarımız, gençlerimiz hayatını kaybetmesin. Hız tutkuları pistlerde atsınlar ve eğitimini alarak bu sporu daha güvenli yerlerde pistlerde yapsınlar’ diyoruz. O yüzden bütün gençlerimizi pistimize davet ediyoruz."
HACER KORKMAZ: "KADIN ŞOFÖRLER ERKEKLERDEN DAHA İYİ"
Hız tutkunlarından Hacer Korkmaz, "Fırsat buldukça yarışlara katılıyorum, seviyorum da. Sokaklardan daha güvenli ve bunun yanında bir şeyi yaparken en iyisi olmak daha iyi. Bayanlarımızı buraya davet ediyorum. Gelsinler, adrenalin yaşasınlar. Bayan şoförler erkeklerden daha iyi, sadece biraz panikler. Refleks konusunda biraz korkuyorlar" dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor