Konspor

"Kazanmasını bilen bir takıma sahibiz"

 
Etimesgut Belediyespor ile oynanan ZTK G Grubu 2.hafta maçını takip eden Torku Konyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Karaçayır, kupada ikide iki yaparak yoluna kayıpsız devam eden Konyaspor’un şartlar ne olursa olsun artık kazanmayı alışkanlık haline getirdiğini söyledi.
Ali Karaçayır, Torku Konyaspor’un Etimesgut Belediyespor karşısında yaklaşık 75 dakika 10 kişiyle mücadele etmesine rağmen 'sıfır' hatalı bir oyun ortaya koyduğunu ifade ederek açıklamasına başladı.

Karaçayır "Ligde ve kupada oynadığımız son maçlara bakıldığında maruz kaldığımız hakem hataları ortada. Bu Etimesgut Belediyespor maçında da devam etti. Tecrübesiz hakemleri böylesine maçlara verdiğiniz zaman 'İyi yönetmeliyim' endişesiyle olmadık kararlar verebiliyorlar. Bizim de yaşadığımız tam anlamıyla buydu. Kırmızı kart, verilmeyen kartlar, fauller daha birçok şeyi sayabiliriz. Biz bunu tribünden, sporseverlerde ekrandan gördü. Umarım asıl görmesi gerekenlerde görür ve yaşananlara artık bir son verilir. Her şeye rağmen takımımız maçta inanılmaz bir mücadele ortaya koydu. Rakibe öyle ciddi bir pozisyon vermedik. Takımımız şartlar ne olursa olsun kazanmayı alışkanlık haline getiren bir ekip olduğunu bir kez daha gösterdi. Ve sahada akıtılan terin, harcanan emeğin karşılığını da galibiyetle aldık. Teknik heyetimizi ve oyuncularımızı kutluyorum. Kupada ikide iki yaparak yolumuza kayıpsız devam ediyoruz. İddiamızı ortaya koyduk. Amacımız buradan grup birincisi olarak çıkıp, gidebildiğimiz yere kadar gitmek. Bunu da başaracağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Torku Konyaspor’un  Yönetim Kurulu Üyesi Ali Karaçayır, ligde 26 puan toplayarak en başarılı ilk yarı performansına ulaşan Torku Konyaspor’un Beşiktaş maçına da değinerek, "Diğer maçlar gibi zor olacak. Ama mücadele etmeden, istemeden zoru başarmak imkansız. Biz takımımıza güveniyoruz. İnşallah Pazar günü sahadan iyi bir sonuçla ayrılarak devre arasına moralli gireceğiz ve başarılı performansımızı da devam ettireceğiz" şeklinde görüş belirtti.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor