Konyaspor Futbol Basketbol Diğer Sporlar Anadolu Selçuk Spor Yerel Gündem
Konyaspor’un göremeyen ziyaretçileri!
26.12.2015 10:29 - konspor.com
Facebook Paylaş Tweet Paylaş
 
Selçuklu Mediha-Hasan Tahsin Alaylı Görme Engelliler yatılı ilkokul ve ortaokul öğrencileri Kayacık Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesi Konyaspor’u ziyaret etti. 
Teknik direktörü Aykut Kocaman’ın da hazır bulunduğu ziyarette futbolcular Ali Turan, Ali Çamdalı, Halil İbrahim Sönmez, Ömer Ali Şahiner, Serkan Kırıntılı, Vedat Bora ve Selim Ay öğrencilerle sohbet etti.
Ziyarette günün anısına Teknik Direktör Aykut Kocaman’a, beyaz baston ve görme engellilerin maçlarda kullandığı B1 tipi top hediye edildi.


Toplumda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Konya Görme Engelliler Spor Kulüpleri Başkanı Mustafa Kandemir, ziyarette görme engelli öğrencilerin faaliyet gösterdikleri branşlarda elde ettikleri başarılarla ilgili bilgiler verirken, "Engelli olduğumuz için kendimizi toplumdan uzaklaştırmak yerine daha fazla sosyal aktivitelerle ilgilenerek toplumun dikkatini üzerimize çekmeyi amaç edindik. Bu yolda da önemli adımlar attık. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı da son derece mutluyuz. Bize zaman ayırdığınız için sizlere ve oyuncularımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde öğrencilerimizle birlikte bir gösteri maçında yeniden bir araya gelmek ve güzel vakit geçirmek istiyoruz" diye konuştu.,