Konspor

Futbolcular kazan kaldırdı, yönetim krizi çözdü!!

Futbolcular kazan kaldırdı, yönetim krizi çözdü!!

 
Süper Lig'in 17. haftasında yarın deplasmanda Bursaspor ile karşılaşacak olan Mersin İdmanyurdu'nda futbolcuların, maça çıkmama kararı aldıkları öğrenildi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nda sular durulmuyor. Sezon başından bu yana maddi sorunlar yaşayan ve yeni gelen yönetimin toplam 3 milyon TL'lik ödeme yaptığı Mersin ekibinde futbolcuların, alacaklarının tamamının tahsis edilmediği gerekçesiyle yarın oynanacak Bursaspor maçına çıkmama kararı aldıkları öğrenildi.
 
MAÇA ÇIKMAMA KARARI ALDILAR
Mersin İdmanyurdu'nun tesislerinde takım kaptanı Servet Çetin eşliğinde bir toplantı gerçekleştiren futbolcular, yarın oynanacak Bursaspor maçına çıkmama kararı aldı. Paralarının ödenmemesini gerekçe gösteren futbolcuların yarınki karşılaşma için saat 15.00'te Bursa'ya gitmeleri gerekirken, toplantının ardından özel araçlarıyla tesislerden ayrıldıkları ve takım otobüsünün tesislerde beklediği gözlendi. 
 
KRİZ ÇÖZÜLDÜ
 
Mersin İdmanyurdu Başkanvekili Senan İdin, ödemeleri yapılmadığı gerekçesiyle Bursaspor maçına çıkmama kararı alan futbolcular ile görüştüklerini ve maça çıkacaklarını söyledi. 
 
 
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nda futbolcular, alacaklarının tamamının tahsis edilmediği gerekçesiyle yarın oynanacak Bursaspor maçına çıkmama kararı almışlardı. Öğle saatlerinde kaptan Servet Çetin eşliğinde kulüp tesislerinde bir araya gelen futbolcular, maça çıkmama kararının ardından tesislerden ayrıldı. Saat 15.00'te Mersin'den Bursa'ya uçakla hareket etmesi gereken kafilenin uçağı da iptal oldu.
 
 
 
"TAKIMIMIZ YARIN MAÇA ÇIKACAK"
Gelişmelerinin ardından telefonunu kapatan Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, sessiz kalmayı tercih ederken, İHA muhabirinin telefonla ulaştığı Mersin İdmanyurdu Başkanvekili Senan İdin, futbolcular ile görüştüklerini ve bugün kafile halinde Bursa'ya gideceklerini söyledi. İdin, "Futbolcuların sözleşmesinin feshedilecek bir ödeme gecikmesi yok. Kaynak arayışımız sürüyor. Bugün takımımız Bursa'ya gidecek ve yarın da maça çıkacak" dedi.
 
 
 
Öte yandan yaşanan krizin ardından özel araçlarıyla tesislerden ayrılan futbolcuların tekrar tesislerde toplandığı öğrenildi. Saat 15.00'teki uçağa yetişemeyen kafile için yönetimin Bursa yolculuğuna uçak ayarlamaya çalıştığı belirtildi.
 
Kafile Yola Çıktı
 
 
Öğle saatlerinde Bursaspor maçına çıkmama kararı alan ve yapılan görüşmelerin ardından kararından vazgeçen Mersin İdmanyurdu kafilesi, Bursa'ya hareket etti.
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nda futbolcular, paralarının ödenmediği gerekçesiyle öğle saatlerinde takım kaptanı Servet Çetin eşliğinde toplanarak yarın oynanacak Bursaspor maçına çıkmama kararı almışlardı. Ardından özel araçlarıyla tesislerden ayrılan futbolcular, bir süre sonra yapılan görüşmelerin ardından yeniden tesislerde toplandı.
Paralarının ödeneceği sözünü alan Mersin ekibinin oyuncuları, kulüp tesislerinde yeniden bir araya geldi. Takım otobüsüne binen kafile, karayolu ile Adana'ya ardından da saat 20.00'de uçakla Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidecek. Buradan da Bursa'ya geçecek olan kırmızı-lacivertli oyuncular, yarın saat 14.00'te başlayacak olan müsabakaya da çıkacak.
 
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor