Baysangur,‘’Sıkı Çalışmamız Gerekiyor’’

Baysangur,‘’Sıkı Çalışmamız Gerekiyor’’

 
Abdurrahman Baysangur: “Hem oyuncu kadromuz, hem yönetimimizle yaptığımız görüşmede ikinci yarının daha zorlu geçeceğini konuştuk. Bu zorluk derecesine oyuncularımızı hazırlamak adına iyi çalışmak zorundayız”

İlk yarının tamamlanmasının ardından oyuncularına beş gün izin verdiklerini belirten Teknik Direktör Abdurrahman Baysangur: “Oyuncularımız fiziksel olarak ta zihinsel olarak da çok yorulmuşlardı. Biraz dinlenme fırsatı oldu. Hep birlikte ligin ilk yarısını değerlendirdiğimiz zaman, almış olduğumuz puanların kadro yapımıza göre az olduğu, daha fazla puan toplamamız gerektiğini konuştuk. Beklenmeyen puan kayıpları yaşadık ama ikinci yarıda bunun telafisini yapabilecek güçteyiz. Hem oyuncu kadromuz, hem yönetimimizle yaptığımız görüşmede ikinci yarının daha zorlu geçeceğini ifade ettik. Bu zorluk derecesine oyuncularımızı hazırlamak adına iyi çalışmak zorundayız. İlk yarıda yapmış olduğumuz hataları telafi edersek, bunun üzerinde bir puan alacağımızı ümit ediyoruz. Puan sıralamasında da yukarılara tırmanmak istiyoruz. Bunun içinde lige iyi başlamak önemli. İyi çalışmamız lazım. Tek dileğimiz ikinci yarıda sakatlık yaşamamak. Konya'daki çalışma döneminin ardından kampa gireceğiz. Kampta yapacağımız hazırlık maçları ile ikinci yarıya hazırlanacağız” dedi.
 
Konya’da ki çalışmaların 4 Ocak tarihine kadar süreceğini kaydeden Abdurrahman Baysangur: “5 Ocak'ta kampa gideceğiz. 15 Ocak tarihine kadar burada kamp çalışmaları yaparak lige hazırlanacağız. Kamp süresince 3 veya 4 hazırlık maçı planlıyoruz. Sonrasında 17 Ocak’ta oynayacağımız Fethiyespor karşılaşması için Fethiye’ye gideceğiz ve ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapma amacındayız. Bu süreç içinde aramazdan ayrılan bazı arkadaşlar oldu. Onların yerini doldurmak adına ve kadromuzu daha güçlü yapabilmek adına takviye çalışmalarımız sürüyor. Takımımızda bir kolej havası var. Yönetim kurulumuz ile birlikte yapacağımız titiz çalışmalarla bu havayı bozmadan, kulübümüzün ve futbolcu kadromuzun yapısına uygun isimlerle, bu havayı taşıyabilecek futbolcularla kadromuzu takviye edebiliriz” ifadelerini kullandı.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın