JUDO RÜZGÂRI KONYA’DA ESTİ

JUDO RÜZGÂRI KONYA’DA ESTİ

 
Türkiye Judo Federasyonu faaliyet takviminde yer alan Judo Süper Lig, 1. Lig ve 1.Lige yükselme müsabakaları 26-28 Aralık tarihleri arasında Konya’da yapıldı. Müsabakaları Spor Genel Müdür Yardımcımız Ömer Altunsoy, Judo Federasyon Başkanı Fatih Uysal ve Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz'de takip etti.
Konya Büyükşehir Belediyesi 10 Bin Kişilik Uluslararası Spor ve Kongre Merkezinde yapılan müsabakaların ilk gününde 1.Lig takımları karşılaştı ve 8 erkek takım, 8 bayan takım olmak üzere 16 takım mücadele etti. Finalde Antalya Yolspor’u yenen Ordu ekibi, birincilik kürsüsüne çıktı. Gümüş madalya alan Antalya Yolspor da, Ordu Judo İhtisas ile birlikte gelecek sezon Süper Lig’de yarışma hakkı elde etti. Sezonun üçüncüsü ise Sivas Gençlik Spor Kulübü oldu. rkekler Birinci Lig’de ise şampiyon Ankara Etimesgut Belediye oldu. Finalde Manisa Salihli Belediye’yi yenen Ankara ekibi, gelecek sezon için Süper Lig’deki yerini ayırttı. Manisa Salihli Belediye de Süper Lig vizesi alırken, üçüncülük Ankara Büyükşehir Belediye’nin oldu.
Turnuvanın 2.gününde ise Süper Lig müsabakaları yapıldı. Bayanlarda ve Erkeklerde Süper Lig 'e 10 'ar kulüp katılırken, Bayanlarda; Galatasaray Şampiyon, ikinci İstanbul Büyükşehir Belediye, üçüncü ise Trabzonspor Kulübü oldu. Erkeklerde ise; İstanbul Büyükşehir Belediye Şampiyon olurken, ikinci Kocaeli Belediye Kağıtspor, üçüncü ise Galatasaray oldu.
Turnuvanın son gününde ise 1.Lige Yükselme müsabakaları yapıldı. Terfi Müsabakaları sonunda 2016 Yılında Büyükler Birinci Ligine, Bayanlarda; 3, Erkeklerde ise 2 kulüp katılmaya hak kazandı. 
1.Lige yükselen takımlar şu şekilde oluştu;
Bayanlar;
1. Balıkesir Altıeylül Belediye Spor Kulübü
2. Konya Selçuklu Judo Spor Kulübü
3. Trabzon Ayyıldız Spor Kulübü
Erkekler;
1. Konya Selçuklu Judo Spor Kulübü
2. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın