Konspor

"Futbolcular Yılmaz Vural'ı istemedi"

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, teknik direktör Yılmaz Vural ile yolları ayırmalarındaki en büyük etkenin futbolcuların görüşleri olduğunu söyledi.
 
Cavcav, teknik direktör Vural'ın görevine son vermesiyle ilgili detayları AA muhabirine anlattı.
 
Konuşmasına esprili bir şekilde başlayan tecrübeli başkan, "Bugün İlhan Cavcav olarak dünya basınına girmişim. Bu hakikaten şahsım adına övünülecek bir olay. Demek ki dünya basınına girebilmem için 4-5 ya da 6 hoca değiştirmem gerekiyormuş. Bunu bilseydim daha önce yapardım" dedi.
 
Yılmaz Vural ile daha önce de çalıştığına dikkati çeken Cavcav, şunları kaydetti:
 
"Onun çalışma usulünü biliyorum. Yıllarca ben ne kadar hoca değiştirdiysem, onun da ne kadar çok takım düşürdüğünü iyi bilen bir insanım. Benim yanıldığım olay şu oldu; senelerce bu işin içinde olan ve bu işle ilişiğini kesmeyen değerli bir kardeşimiz olduğu için, ben ona inandım. Arkadaşlarımın, yönetimin de isteğiyle bu arkadaşla bir anlaşmaya vardık."
 
İlhan Cavcav, sezon başında transfer dönemi başlamadan önce 5 yabancı oyuncu aldıklarını vurgulayarak, "Sayın Mustafa Kaplan kardeşimiz, 'bunları ben getirdim' diye övünüyor. Hepsine 300 bin avro bonservis bedeli verdik. Kendilerine de en aşağı bir o kadar para vermek suretiyle bu adamları aldık ancak maçlar başlayıp performanslarını görünce çok yanıldığımızı anladık" ifadelerini kullandı.
 
- Atasoy, Cavcav'ın açıklamalarını onayladı
 
Gençlerbirliği Kulübü İdari Menajeri Emrah Atasoy ve takım kaptanlarından Ahmet Çalık'ı yanına çağıran Cavcav, "Yılmaz Vural, '13 oyuncu gidecek, 10 yeni oyuncu alınacak' şeklindeki raporunu maçtan sonra idari menajerimiz Emrah'a vermiş. Bana iletmesini söylemiş" dedi.
 
Cavcav, Atasoy'un, açıklamalarını onaylamasından sonra konuşmasına şöyle devam etti:
 
"13 arkadaşımıza mukavele fesihleri gereği verilecek paramızın ancak kasamızda mevcut olduğunu, aksi halde diğer oyunculara para verme imkanımızın olamayacağını düşündüm. Süha (Sidal) hocayı aradım. 'Dört-beş oyuncu değiştirebiliriz ama 13 oyuncu bütçemizi zorlar, yapamayız' dedim. Onun için kendisiyle (Yılmaz Vural), yol yakınken yollarımızı ayırma durumu hasıl oldu."
 
- "Hiçbir oyuncu hocayı istemedi"
 
İlhan Cavcav, takım kaptanlarından Ahmet Çalık'ın milli takıma kadar yükselmiş, efendi bir futbolcu olduğunu söyledi. Tecrübeli başkan, daha sonra Ahmet'ten, oyuncular ile Vural arasında yaşananları anlatmasını istedi.
 
Kırmızı-siyahlı futbolcu, teknik direktör Vural'ın, "Ahmet Çalık beni istemedi" diyerek, suçu kendisinin üzerine yıkmaya çalıştığını öne sürerek, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ifade etti.
 
Ahmet Çalık, takımda hiçbir oyuncunun Yılmaz Vural'ı istemediğini anlatarak, şunları kaydetti:
 
"Bazı yabancı oyuncular hoca hakkında Emrah ağabeyle konuşmaya gitti. Kapıyı kitleme söz konusu değil. Maçtan sonra soyunma odasında Emrah ağabeyle konuştular. Yılmaz hocaya da hiçbir futbolcunun kendisini istemediğini belirttim. Bu bütün oyuncuların istemediği bir şeydi. Yerlisi, yabancısı bütün oyuncular hocayı istemediğini söyledi. 'Yaptığınız antrenman ve toplantıdan memnun değiller. Bu benim fikrim değil' dedim. Böyle bir konuşma geçti. Bu, bir iki kişinin değil, tüm takımın kararı."
 
Ahmet Çalık'ın açıklamasından sonra tekrar söz alan İlhan Cavcav, milli futbolcunun, Vural'ın sözleri nedeniyle çok üzgün olduğunu vurgulayarak, "Bu ne kaptanın ne de Emrah'ın talebi. Kaptan olması, takımın sözcüsü olması nedeniyle yabancı futbolcular ona geliyorlar, 'Bizim bu adamla çalışmamız mümkün değil. Bunu lütfen başkana ilet' diyorlar" ifadelerini kullandı.
 
Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Bu futbolcuların vereceği karar değil ancak hocadan alacağı eğitimi gören, yaşayan bir futbolcunun, hocası hakkındaki 3-5 günlük kanaatini de benim göz ardı etmem mümkün değil. Bu kararı almamda en büyük etken sporcuların görüşleri olmuştur. Ben yabancı oyuncu görüşüne pek itibar etmiyorum ama kaptanın sözü, bizim kanımızı taşıyan Türk futbolcuların sözleri, diğerlerinin sözlerinden çok daha önemli olduğu için onunla yolları ayırmaya karar verdik."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor