Konya Anadolu Selçukspor’un hedefi üst sıralar

Konya Anadolu Selçukspor’un hedefi üst sıralar

 
İkinci yarı hazırlıklarını yoğun bir tempoda sürdürdüklerini kaydeden Anadolu Selçukspor teknik direktörü Abdurrahnman Baysangur, zirve yarışında olmak istediklerini belirtti
 
Anadolu Selçukspor ikinci yarı hazırlıklarını Konya’da sürdürüyor. Yavru Kartal yarından itibaren çalışmalarını Antalya’da sürdürecek. Birinci dilim hazırlık çalışmalarının oldukça verimli geçtiğini ve herhangi bir sıkıntı yaşamadıkları için mutlu olduklarını kaydeden teknik direktör Abdurrahman Baysangur, “Çalışmalarımız gayet güzel, verimli gidiyor. Açıkçası takımınızın içinde bulunduğu ortam, çalışma istekleri ve arzuları üst seviyede. Oyuncularımız eksiklerinin zaten farkındalar, bu bilinç doğrultusunda hepsi İkinci yarıda daha iyi olabilmek adına ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar. Günde çift antrenman ile hazırlıklarımız kendi tesislerimizde sürüyor. Bu devrede sakatlık yaşanmaması en büyük dileğimiz. İkinci yarıya tam kadro ve hazır olarak girmek istiyoruz” dedi.
 
Antalya’da taktiksel çalışmalara ağırlık verilecek
Antalya kampının ikinci yarının ilk maçına kadar süreceğini kaydeden Baysangur, “ Kondisyona yönelik fiziksel çalışmalar gerçekleştireceğiz. Futbolcularımızın fiziksel güçlerini artırılacak çalışmalar yapacağız. Ligin ikinci yarısı zor geçecek ve sahaların daha ağır olduğu şartlarda müsabaka oynayacağız. Güçlü olmamız lazım, kuvvetli olmamız lazım. Zaten kampta da bu tür çalışmaları yapacağız ayrıca taktiksel çalışmalara da ağırlık vereceğiz. Oynayacağımız hazırlık maçları da lig öncesi son durumunuzu bilmemiz adına önemli” ifadelerini kullandı.
 
Takviye birkaç mevkiye yapılacak
Başarılı teknik adam zorlu bir ilk yarı geçirdiklerini ve zirvede yer alan iki takımın buldukları puan farkı ile yerlerini ikinci yarıda da koruyacaklarını düşündüğünü kaydederek, “ Ligin en üstünde yer alan o iki takımla bile oynadığımız müsabakalarda sahada başarılı olan bizdik. Kolay pes etmeyen takımımız birçok karşılaşmada olduğu gibi, bu iki takımla oynadığı müsabakalarda da oyununun karşılığını alamadığını düşünüyorum.  Rakipleri ile başa baş mücadele eden, rakiplerine zor anlar yaşatan takımımız maçı kazanabilirsek pozisyonları da üretirken sıralamada buralarda olmamamız gerektiğini düşünüyoruz. Zaten ligde bulunduğumuz konumu beğenmeyişimizin sebebi de bu. Zirvede yaşanan yarışın içinde biz de olmak istiyoruz. Gerçekten kaliteli bir takımımız var ve ilk yarıdaki eksiklerimizi farkındayız. Bunların tamamlanması için çalışmalar yapıyoruz.  İyi çalışıp ligin ikinci yarısına iyi başlamak istiyoruz. Kadromuzun takviye edilmesi için çalışmalar sürüyor. Genç yetenekli, istikbal vaat eden oyuncular tercihimiz olacak. Takım olarak çok fazla takviyeye ihtiyacımız olduğunu düşünmüyoruz,  birkaç mevkiye bize katkı sağlayacak oyuncular alacağız” ifadelerini kullandı.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın