Konspor

Üzülmez: "Önce içimizdeki transferleri ortaya çıkarmalıyız"

Üzülmez:

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, ligin ilk yarısının kırmızı-siyahlılar adına iyi geçmediğini, ancak ikinci yarıdan ümitli olduklarını söyledi.
 
Üzülmez, Gençlerbirliği'nin Antalya'da sürdürdüğü devre arası kampında AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Sıralamaya bakıldığında Gençlerbirliği için işlerin istenilen seviyede gitmediğini belirten İbrahim Üzülmez, "Oyuncularımızla konuştuğumuzda onlar da bazı eksikleri kabul ediyor. Daha yetenekli ve kaliteli bir takım olduklarını, mevcut sıralamanın kendilerine yakışmadığını söylüyorlar" dedi.
 
Takıma birkaç takviye yapmak istediklerini ancak transfer yapmış olmak için oyuncu almayacaklarını ifade eden Üzülmez, şöyle konuştu:
 
"Kesinlikle 3-4 oyuncuya ihtiyacımız var. Takımın kalitesini artıracak, katkı sağlayacak oyuncular alacağız. Görüştüğümüz oyuncular var, sanırım bir hafta içinde transferler gerçekleşir. Öncelikle kendi içimizdeki transferleri ortaya çıkarmamız lazım. 28 oyuncuya sahibiz. Oyuncunun düşen kafasını ayağa kaldıramazsanız, ne kadar transfer yaparsanız yapın başarıya ulaşamazsınız."
 
- "Disiplinden taviz vermeden hareket etmemiz gerekiyor"
 
İbrahim Üzülmez, kendisinin oyunculara, futbolcuların da kendisine inanması gerektiğini dile getirerek, "Temiz duygular içinde, profesyonellikten çıkmadan ve disiplinden taviz vermeden hareket etmemiz gerekiyor" dedi.
 
Futbolda bütünlüğün önemine değinen genç teknik adam, "Top rakipteyken yapılacaklar, top sizdeyken yapılacaklar çok önemlidir, bunlarla ilgili çalışacağız. Hücumda Stancu, El Kabir, Djalma ve İrfan Can gibi önemli oyunculara sahibiz. Futbolda hücum sadece ileride oynayan oyuncularla yapılmaz, takım olarak hareket etmeliyiz. Bunu yaparsak ikinci yarıda takımın çok pozitif olacağını sanıyorum" ifadelerini kullandı.
 
İşlerinin kolay olmadığını bildiklerini ancak sıkıntılı durumun kendilerini yıldıramayacağını vurgulayan Üzülmez, şöyle devam etti:
 
"Bizlerin futbol anlamında karakterine baktığınızda hiçbir zaman zorluklardan kaçmadık. Üzerimize düşün görev neyse, 24 saatse 24 saat, Gençlerbirliği için en iyisini yapmaya çalışacağız. Özellikle 70. dakikadan sonra çok gol yiyen bir takım hüviyetindeyiz. Bunları ikinci yarıda değiştirip, Gençlerbirliği'ni hak ettiği konuma getirmek istiyoruz. Bir sinerji yaratmamız, birlik ve beraberliği yakalamamız, takım ruhunu öne çıkarmamız lazım."
 
- "Mücadele ettikten sonra her takımı yeneriz"
 
Üzülmez, ilk yarıya oranla ikinci yarıdaki maçların çok daha zorlu geçeceğini belirterek, her maçın önemli ve kendine göre zorluğunun bulunduğunu söyledi.
 
Öncelikle kendilerine bakacaklarını ve kendi oyunlarıyla ilgileneceklerini dile getiren Üzülmez, "Biz güçlü olduktan sonra her takımla baş edebiliriz. Mücadele ettikten sonra her takımı yenebiliriz" ifadelerini kullandı.
 
"Futbolda, güç, mental anlamda hazır olmak ve sahada yürekli oynamak önemlidir" diyen Üzülmez, şunları söyledi:
 
"Bu üçünü yaptığınız zaman zorluk derecesi yüksek maçlardan alnımızın akıyla ayrılacağımıza inanıyorum. Gençlerbirliği, büyük ve potansiyeli olan bir camia. Camia olarak kenetlenmeliyiz ki istediğimiz hedeflere hep beraber ulaşalım."
 
- "Teknik adam olarak benim de artılarım var"
 
İbrahim Üzülmez, teknik direktörlük kariyerinin henüz başında olduğunu, bu yönde de eleştiriler aldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
 
"Uzun yıllardır bu işi yapan bir teknik adam değilim ancak uzun yıllar büyük bir takımda oynamış, çok önemli teknik adamlarla ve oyuncularla çalışmış biriyim. Ekibimle beraber bu mücadeleciliğimi, çalışkanlığımı oyuncularıma aşıladığım takdirde çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Tecrübe anlamında eksiklerim vardır ama kendimize göre artılarımız da var. O artıları ortaya çıkarıp, bunları oyunculara da yansıtabilirsek başarırız."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor