Konspor

50 puanı alacak gücümüz var

50 puanı alacak gücümüz var

 
25 puan ve üzerini hedefledikleri sezonun ilk yarısında bu hedeflerine ulaştıklarını ifade eden Konyaspor’un genç oyucusu Halil İbrahim Sönmez, sakatlığının tamamen geçtiğini ve takımla çalışmalara başlayacağını belirterek, tek düşüncelerinin sezonun ikinci devresinde de başarıyı sürdürmek olduğunu söyledi.

Sözlerine 'Sezonun ilk yarısında 25 puan ve üstünü hedefliyorduk. Bu amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum' diye başlayan oyuncumuz Halil İbrahim Sönmez, "Zaman zaman tempoyu arttırdık, galibiyet serileri yakaladık. Zaman zaman da tempomuz düştü, 2-3 maç üst üste galip gelemediğimiz maçlar oldu. Ama genel anlamda çok iyi bir ilk yarı geçirdik. 26 puanla ligin ilk yarısını bitirdik ve az çok istediğimiz düzeyde ilk yarıyı tamamladık. Bu yüzden takımımızın performansından memnunum yani güzel bir yerde bitirdiğimizi düşünüyorum" şeklinde görüş belirtti.

Halil İbrahim Sönmez, Etimesgut Bld.Spor ile oynanan kupa maçında bir sakatlık yaşadığını ifade ederek, "O maçta son dakikalarda talihsiz bir sakatlık yaşadım. Arka adalemde yırtık vardı. O yüzden biraz uzak kaldım takımdan. Beşiktaş maçını da kaçırdım ama kampın ilk günlerinde takımdan ayrı olarak Alper Hocamla çalıştım. Gayet güçlendiğimi düşünüyorum. Şu an sakatlığım büyük oranda geçti. Bir problemim kalmadı" diye konuştu. 
 
Takımımızı zor bir ikinci yarının beklediğini de sözlerine ekleyen Halil İbrahim Sönmez, "Hedefimiz 50 puan barajını aşmak ve ligi geçen sene bitirdiğimiz seviyelerin 2-3 puan üzerinde, belki 5 puan üzerinde, belki 1-2 sıra üzerinde bitirmek.Türkiye Kupası var tabii ve bizim hedeflerimizden bir tanesi de grubu lider tamamlayıp üst turlarda gidebildiğimiz yere kadar gitmek. Bence final oynayabilecek bir takımız ve Türkiye Kupası'nda final oynamayı düşünüyoruz. Neden olmasın ? Konya şehrine Türkiye Kupasını getirmeyi hepimiz çok istiyoruz. Ligde de dediğim gibi 50 puan barajının üzerine çıkıp belki birkaç puan daha üzerine çıkıp ligi istediğimiz seviyelerde bitirmek istiyoruz. Bunu yapabilecek güce sahibiz" görüşlerini aktardı.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor