Konyaspor’un transfer gündemi burada!

Konyaspor’un transfer gündemi burada!

 
Torku Konyaspor futbol komitesi üyesi Ömer Korkmaz, son günlerde kamuoyunda çokça merak edilen transfer konularına açıklık getirdi. 

Gündemi Konspor.com’a değerlendiren Ömer Korkmaz yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

Nejc Skubic imzaya kaldı
Transferi düşünülen ve Konya’ya davet edilen Nejc Skubic anlaşma sağlandığını, sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından imzaların atılacağını kaydeden Ömer Korkmaz, “teknik heyetimizin de bizimde onay verdiğimiz bir oyuncuyu kadromuza katıyoruz. Liginde oynayan ve hazır bir oyuncu. İnşallah ikinci yarıda takımımıza katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi. 
Nejc Skubic ile pazartesi günü sözleşme imzalanması bekleniyor.
  
Vedat'ın talipleri var
Vedat’ı isteyen iki kulüp olduğunu belirten Ömer Korkmaz “görüşmelerimiz sürüyor. Kendisine uygun, gelişimine katkı sağlayacak bur kulüpte kiralık olarak oynaması yönünde karar verildi. Vedat gelecek vaaden bir futbolcumuz. Gelişimini tamamlayıp uzun yılar Torku Konyaspor’umuza hizmet edecektir” dedi.

Vedat’a talip olan kulüplerin ise Giresunspor ve Alanyaspor olduğu öğrenildi. 

Kenan gitti, Dossa ve Sissoko'nun durumu belli değil
Ligin ilk yarısında forma şansı bulamayan Kenan Özer’in takımdan ayrılmak istemesi nedeniyle bir ayrılık yaşanacağını kaydeden Ömer Korkmaz, “Kenan ile sözleşmeyi feshetme kararı aldık. Kendisine bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar dileriz, Dossa’yı isteyen birkaç kulüp var. Kiralık olarak vermek istiyoruz. Serbest bırakma gibi bir durum asla söz konusu değil. Sadece Sissoko konusunda görüşmeler sürüyor. O’nunda ayrılması söz konusu. Önümüzdeki birkaç gün içinde kesinlik kazanacaktır” ifadelerini kullandı. 

Aykut Kocaman ile anlaşamadığımız bir konu yok
Tomas Borek’in takımda kaldığını ve çalışmalara devam edeceğini kaydeden Ömer Korkmaz , Antalya kampında teknik direktör Aykut Kocaman ile çok uzun süren bir toplantı yaptıklarını belirtti. Toplantı’da anlaşmaya varamadıkları bir konu olmadığını, Toru Konyaspor’un dünü ve bu gününü masaya yatırdıklarının kaydederken “Söylentilere kulak asılmamasını rica ediyoruz. Hocamız ile aramızda şu an hiçbir problem yok. Transfer dönemlerinde zaman zaman anlaşmazlıklar yaşanabilir, ancak biz teknik heyetimiz ile ayrılığa düştüğümüz bir durum yaşamadık. İlk yarıyı çok iyi bir yerde tamamlayan Torku Konyaspor’umuzun ligin ikinci yarısında da iyi bir konuma sahip olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir oyuncu daha alınabilir
Diğer yandan yeşil beyazlıların gelecek vaad eden genç bir futbolcu daha kadroya katabileceği, bunun dışında gündemde transfer çalışmasının bulunmadığı öğrenilirken, ligin ilk iki haftasında oynanacak Akhisar Belediyespor ve Kayserispor müsabakalarının ardından yeni bir değerlendirmenin yapılabileceği bilgisine ulaşıldı. 
 
konspor.com
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın