Konspor

Konyalı tekvandocu Avrupa şampiyonu

Konyalı tekvandocu Avrupa şampiyonu

Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Dürdane Altunel Alanya da yapılan Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonasında 57 kg da bir kez daha Türkiye şampiyonu oldu

Türkiye Tekvando Federasyonunun faaliyet programında yer alan Büyükler bay-bayan Türkiye Tekvando Şampiyonası 9-13 Ocak tarihleri arasında Alanya da yapıldı. 13 Ocak Çarşamba günü tamamlanacak Şampiyonaya 70 ilden 2 bin sporcu katıldı. Şampiyona Mayıs ayında gerçekleştirilecek Avrupa şampiyonasında mücadele edecek sporcuların seçildiği şampiyona olması açısından büyük öneme sahipti. Mavi beyazlılar şampiyonaya 5 bayan 8 erkek 13 sporcu ile katıldı.

Selçuklu Belediyesporlu şampiyon sporcu Dürdane Altunel büyük bayanlar 57 kg da mücadele etti. Şampiyonanın üçüncü gününde mindere çıkan Dürdane Altunel rakiplerini eleyerek sıkletinde bir kez daha Türkiye şampiyonluğunu kazanmayı başardı. Genç sporcu bu sonuçla Mayıs ayında yapılacak Avrupa şampiyonasında Milli takımız adına mücadele edecek.
 
Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Başkanı A. Ziya Yalçınkaya Dürdane Altunel'in Türkiye tekvando şampiyonasında elde ettiği başarının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Dürdane Altunel'i ve antrenörü Ali Armağan'ı tebrik etti.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor