Konya'da açıkladı, hedef Avrupa şampiyonluğu!

Konya'da açıkladı, hedef Avrupa şampiyonluğu!

Türkiye Hokey Milli Takımı Başantrenörü Salih Kanık, 2016 Avrupa Hokey Şampiyonası'nda zirveyi hedeflediklerini söyledi. 
 
Erkek milli takımın, yarın Finlandiya'da başlayacak şampiyona öncesi kamp yaptığı Konya'da AA muhabirinin sorularını cevaplayan Kanık, Türkiye'nin son yıllarda salon hokeyinde ciddi mesafe katettiğini belirtti. 
 
Vantaa kentindeki organizasyonda büyük hedefleri olduğunu kaydeden Kanık, "2012 yılında 6'ncı, 2014'te ise 4'üncü olarak grubu tamamladık. 2016 Avrupa Hokey Şampiyonası'nda ilk hedefimiz şampiyon olmak. Eğer bunu başaramazsak, grupta ilk iki içerisinde yer alarak, bir üst lige yükselmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
 
Kanık, yer aldıkları 3. kategoride bulunan, geçen sene bir üst kategoriden düşen İtalya'nın zorlu bir rakip olduğunu ancak ne olursa olsun başarıyı hedeflediklerini dile getirdi.
 
 
 2020 olimpiyat hedefi
 
Kanık, Türk hokeyinin olimpiyatlarda yer alma hedefini 2020'de gerçekleştirmek istediklerini söyledi.
 
Hokeyin olimpiyatlarda eski bir branş olduğunu anımsatan Kanık, "1924 yılındaki olimpiyatlara Türkiye davet ediliyor. O zamanki maddi sorunlardan dolayı olimpiyatlara gidememişiz. Bizim de hedeflerimizde olimpiyatlara katılmak var. Hokey olarak, şu ana kadar hiç katılmadığımız olimpiyatlara 2020 yılında katılmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
 
 "26 Avrupa ülkesinden öndeyiz"
 
Türkiye'de hokeyin 13 yıllık geçmişi olduğunu kaydeden Kanık, bu sürede Avrupa'da önemli bir seviyeye geldiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:
 
"Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Hokey Federasyonu tarafından altyapı için çok ciddi yatırımlar ve uygulanan projeler var. Altyapıya önem vermediğiniz zaman başarı gelmez. Bu çalışmalardan güzel verim aldık. Şu anda gelişim sürecimizi yüzde 30-40 tamamlamış durumdayız. Altyapımız her şeye hazır. Takımlarımız iyi düzeyde. Her geçen gün ivmeyi hızla yükseltiyoruz. Her başarımız bir sonraki seneye göre bir üst seviyede oluyor. Sporcu ve kulüp sayısı bakımından çok iyi düzeydeyiz. Şu anda bulunduğumuz konum itibarıyla 26 Avrupa ülkesinden öndeyiz."
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın