Rio 2016 kotası aldı ama kulüpsüz kaldı

Rio 2016 kotası aldı ama kulüpsüz kaldı

Sezon boyunca topladığı puanlarla 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanan milli bisikletçi Ahmet Örken, kulübü Torku Şekerspor'un A takımın faaliyetlerine son vermesinin üzüntüsünü yaşıyor. 
Bisiklete başladığı ilk yıl 12 madalya kazanan Ahmet, daha sonra Balkan ve Avrupa şampiyonluğu elde etti.
Dünya şampiyonasında beşincilikle yetinen milli sporcu, 2015 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda altıncı oldu. 2015'te katıldığı turnuvalarda topladığı puanlarla 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na gitmeye hak kazanan milli bisikletçi, takımın dağıtılmasıyla kulüpsüz kaldı.
Ahmet Örken,  Alanya'da kamp yaptığı sırada Konya'ya çağrıldığını, yapılan toplantıda kapatma kararının kendisine iletildiğini kaydederken "Bize 'kendinize takım bulun, alt yapıyla devam edeceğiz' dediler. Böyle bir şeyi beklemiyorduk. Hayal kırıklığına uğradık. Çok üzgünüz" diye konuştu.
"Kulüpsüz, olimpiyata hazırlanmak zor
Türkiye'yi olimpiyatta en iyi şekilde temsil etmek istediğini vurgulayan ancak bunun kulüpsüz zor olacağını dile getiren Ahmet, "Benden beklentiler yüksek. Kulübüm olsaydı, olimpiyatlara daha iyi hazırlanacaktım. O zamana kadar turnuvalara katılamayacağım çünkü bazı yarışlara sadece takımınız olursa gidebiliyorsunuz. Ben yine de bırakmayacağım, hazırlıklarımı sürdüreceğim. Rio'da bisiklet sporcusunun olması büyük başarı. 2015'te ülkemiz ve kulübümüz adına büyük başarılar elde ettik. Puanlar kazanarak, oraya gitmeyi hak ettik. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda yarışı bitirmek bile benim için büyük başarı. Olimpiyatta podyuma çıkmayı hedefliyorum. Kulüpsüz olmak zor olsa da başarmak için çok çalışacağım."
"Evin yükü omuzlarımda"
Ahmet, küçük yaşta babasının aileyi terk etmesinden sonra evin tüm sorumluluğunu üstlendiğini kaydetti.Desteğe ihtiyacı olduğunu anlatan Ahmet, "Annem, ağabeyim ve yengemle aynı evde yaşıyoruz. Evin yükü büyük oranda benim üzerimde. Bu tür sıkıntıları yaşamadan olimpiyatlara hazırlanmam gerekiyor. Hem ailemi geçindirmek hem de sporumu doğru yapabilmem için desteğe ihtiyacımız var. Bu süreçten sonra tek temennim takım bulabilmek" şeklinde konuştu.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın