Konspor

Küçük erkeklerde şampiyon Diltaş

Küçük erkeklerde şampiyon Diltaş

 
2015-2016 sezonu Küçük erkekler Basketbol’da Konya şampiyonu Özel Meram Diltaş Orta Okulu oldu.
 
Konya İl birinciliği müsabakalarında grup aşamasında oynadığı tüm müsabakalarını kazanarak namağlup şampiyon olan Özel Meram Diltaş Orta Okulu Küçük Erkek takımı final maçında Özel Esentepe Ortaokulunu mağlup etti.
 
İlk maçında Özel Sistem Kolejini 94-24 mağlup eden Özel Meram Diltaş Orta Okulu, ikinci maçında ise  Özel Selçuklu Diltaş orta Okulu ile rakip oldu. 
Bu maçıda 44 -  25 kazanmayı bilen Özel Meram Diltaş Orta Okulu finalde Özel Esentepe Orta Okulu ile karşılaştı. Rakibini yine üstün bir oyun ile 49 – 31 mağlup eden Özel Meram Diltaş Orta Okulu Konya Şampiyonluğuni ilan etti.
 
Küçük erkeklerde Özel Meram Diltaş Orta Okulu şampiyon olurken, Özel Esentepe Orta Okulu ikinci ve Özel Selçuklu Diltaş Orta Okulu üçüncü oldu. Böylece Diltaş küçük erkeklerde çift zafere imza atmış oldu.
 
Nağmağlup Konya şampiyonu olan Özel Meram Diltaş Orta Okulu aynı zamanda Türkiye şampiyonasında Konya’yı temsil etme hakkını da kazandı. 
 
Özel Meram Diltaş Orta Okulu küçük erkek basketbol takımı 08-10 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Türkiye grup birinciliği finallerine katılacak.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor