Konspor

1461 Trabzon'da büyük korku! Otobüs kaza yaptı...

1461 Trabzon'da büyük korku! Otobüs kaza yaptı...

Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın Sivas Belediyespor ile karşılaşacak 1461 Trabzon kafilesini taşıyan yolcu otobüsü, Sivas'ın Zara ilçesinde kara saplandı. Çekici yardımıyla çıkartılan otobüs, yeniden Sivas'a hareket etti.
 
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 1461 Trabzon kafilesini taşıyan Adem Öksüz idaresindeki otobüs, Suşehri-Zara kara yolu üzerindeki Geminbeli geçidi mevkisinde buzlanma nedeniyle kontrolden çıkarak kara saplandı.
 
Otobüse, kaza yerinin yakınlarındaki Zara Karayolları 162. Şube Şefliği ekipleri müdahale etti. Çekici yardımıyla çıkarılan otobüs, Sivas'a hareket etti.
 
Kulüp medya sorumlusu Ergin Zihni, yolun buzlanması nedeniyle küçük bir kaza atlattıklarını, otobüsün devrilmediğini söyledi.
 
Kafilede teknik heyet, kulüp çalışanları ve futbolcuların bulunduğunu aktaran Zihni, "Çok ciddi bir şey olmadı. Kara saplandık. Karayolları ekipleri yakındı. Aradık geldiler ve aracı çıkardılar. 10-15 dakika sonra yola devam ettik. Şimdi yoldayız ve Sivas'a doğru gidiyoruz" dedi.
 
1461 Trabzon, Ziraat Türkiye Kupası C Grubu'nda yarın saat 12.00'de Sivas Belediyespor ile karşılaşacak.

KAFİLE SİVAS'TA

Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın Sivas Belediyespor ile karşılaşacak 1461 Trabzon kafilesi, otobüsle Sivas'a geldi.
 
Kara yoluyla Sivas'a gelen, teknik heyet, futbolcular ve kulüp çalışanlarının yer aldığı kafile, konaklayacağı otele yerleşti.
 
İdari menajer Mustafa Özbalıkçı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kızıldağ'ın kapalı olması nedeniyle ekiplerin kendilerini Suşehri-Zara yoluna yönlendirdiğini söyledi.
 
Yolculuk esnasında karayolları ve emniyet ekiplerinin yanlarında bulunduğunu anlatan Özbalıkçı, "Bir kayma oldu, otobüsün arkası hafiften kara yaslandı. Büyük bir tehlike değildi. Aynı otobüsle yola devam ettik. Bir sıkıntı yok, hiçbir futbolcumuzda da sıkıntı yok. Herkes iyi" diye konuştu.
 
1461 Trabzon kafilesini taşıyan yolcu otobüsü, Sivas'ın Zara ilçesinde akşam saatlerinde kara saplanmış, karayolları ekiplerinin müdahalesiyle saplandığı yerden çıkartılan otobüs, yoluna devam etmişti.
 
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor