Köy takımı il birinciliğinde adını duyurdu

Köy takımı il birinciliğinde adını duyurdu

Kızören futbol takımı centilmenliğiyle dikkat çekti

 
İlköğretim okulları, yıldız erkekler futbol Konya İl birinciliği müsabakalarına katılan tek köy takımı olan Obruk Kızören futbol takımı centilmenliğiyle dikkat çekti. 

Okul dışında kalan zamanlarını tarlada çalışarak geçiren ve aile bütçesine katkıda bulunan çocuklar, Kızören İlköğretim Okulu Beden eğitimi Öğretmeni Melek Beyaz  yönetiminde oluşturulan futbol takımıyla kendilerini yeşil sahalarda bularak bir köy takımı olmanın verdiği olanaksızlıklara rağmen büyük bir hevesle Konya futboluna katkı verdiler.  

Yıldız erkekler futbol İl birinciliği maçlarında K grubunda Namık Kemal ve Çumra temsilcisiyle eşleşen Kızılören yıldız erkek futbol takımı, Namık Kemal İlköğretim Okuluna karşı 3-0 hükmen galip gelirken, Çumra temsilcisini 3-2 yenerek çeyrek finale kaldılar. Kızılören yıldız futbol takımı çeyrek finalin ilk maçında Kazım Özenç Secen İlköğretim Okuluna 6-0 mağlup olarak yarı final şansını yitirdi. 

Konya futboluna 2000-2005 yılları arasında futbol hakemi olarak hizmet veren, Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü mezunu olan Kızılören İlköğretim Okulu Beden eğitimi Öğretmeni Melek Beyaz, amaçlarının çocuklara spor sevgisini aşılamak, Konya futboluna katkı sağlamak ve öğrencilerin sosyal aktivitelerini artırmak olduğunu açıkladı. Melek Beyaz, takımı bu yıl kurduklarını ve bir köy takımı olmalarına rağmen olanaksızlıklara rağmen centilmence mücadele ettiklerini belirtti ve kendilerine bu konuda büyük destek veren Karatay Kaymakamlığı ve Okul yönetimine teşekkür etti.  

Kızılören yıldız futbol takımının Kazım Özenç Seçen İlköğretim Okulu ile oynadığı çeyrek final maçını izleyen Obruklular dayanışma Derneği Başkanı M. Sırrı Demirel ve dernek koordinatörü Adem Bestil, öğretmen ve öğrencileri kutladılar ve yeni sezonda takımına yanında olacaklarını ve gereken desteğin sağlanacağını sözlerine eklediler. 
 
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın