Konspor

Aykut Kocaman, "“Galibiyet ilk 6 için önemli bir adımdı"

Aykut Kocaman,

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Son dakikada gelen golle alınan galibiyet, ilerleyen haftalarda arka arkaya alınacak galibiyetler adına çok büyük moral ve öz güven sağladı" dedi. 
Torku Konyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında kendi sahasında Kayserispor’u son dakikalarda penaltıdan attığı golle 1-0 mağlup etti. 
Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, iç sahadaki grafiklerinin gelecek adına önemli bir avantaj sağladığını ifade ederek, “Kayserispor öz güveni yüksek, sahaya iyi yayılan kuvvetli bir takım. Her iki takımında birbirlerine kendi oyunlarının kabul ettirmesiyle geçecek karşılaşma olacaktı. Maçta tam bu şekilde geçti. İlk yarıda yüksek top kaybı oyun açısından rakibe kendi istedikleri bir alan oluşturdu. İlk yarı oyuna ortak olamadık. Rakip kaleyi rahatsız edecek pozisyon bulamadık" ifadelerini kullandı.
 
"ORTADA GEÇEN BİR MAÇTI"
İkinci yarıda oyunu biraz sertleştirdiklerini anlatan deneyimli çalıştırıcı, "Biraz daha ön tarafta baskımızı arttırmaya çalıştık. Fakat bu çok güçlü olmadı çünkü Kayserispor’da hiç geri adım atmadı. Bizim çok net pozisyonlarımıza karşı onlarda bize aynı şekilde karşılık verdi. Ortada geçen bir maçtı. Son dakikada gelen golle alınan galibiyet, ilerleyen haftalarda arka arkaya alınacak galibiyetler adına çok büyük moral ve öz güven sağladı” dedi.
 
"HAKEM KONTROLÜ KAYBETTİ" 
Hakem kararlarının çoğunun tartışmalı olduğunu ifade eden Kocaman, “Bizim açımızdan bizim aleyhimize sapmalar fazlaydı. Bu kabul edilebilir. İlk yarıda çok net gözüken bir penaltıyı vermedi ve hakem o dakikadan sonra kontrolü kaybetti. Bu tip pozisyonlar hakemler için çok net bir şans” diye konuştu.
Ligde 32 puana ulaştıkları için mutlu olduklarını söyleyen Aykut Kocaman, “Önümüzde oynayacağımız 3 maçtan 2 tanesini kendi sahamızda oynayacağız. Bugün alınan galibiyet ilk 6 içindeki pozisyonumuzu pekiştirmek adına önemli bir adımdı” diyerek sözlerini sonlandırdı. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor