Konspor

Beşiktaş Trabzon'dan dönemedi!

Beşiktaş Trabzon'dan dönemedi!

Spor Toto Süper Lig'deki Trabzonspor-Beşiktaş maçının, olumsuz hava ve saha koşulları nedeniyle ertelenmesinin ardından, konuk Beşiktaş kafilesi İstanbul'a dönemedi. 
 
Hava şartları nedeniyle uçak seferleri iptal edildiği için Beşiktaş kafilesi Trabzon'da kaldı.  
 
Siyah-beyazlı kulübün stat müdürü Turgut Akhan, konuyla ilgili soruya, "Hava şartlarından dolayı bilemiyoruz. Şu an uçağımız henüz Trabzon'a gelmedi, gelemiyor herhalde. Öyle bir sıkıntı var. Bu akşam buradayız" cevabını verdi. 
 
Maçın ertelenme süreci
 
Dün gece başlayan ve etkili olan kar yağışının ardından sabah saatlerinde Hüseyin Avni Aker Stadı'nın zemini 15 santimetreyi bulan karla kaplandı.  
 
Sabahki eş güdüm toplantısının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri ve karşılaşmanın dördüncü hakemi Kemal Yılmaz, saat 13.30'da sahada incelemelerde bulundu. Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, kulüp stat ve tesisler sorumlusu Özer Bayraktar da yetkililere eşlik ettiler.
 
Saha zemininde kar küreme aracıyla kale arkasında bir bölüm temizlendi ve yağışa göre karın zemini kapattığı süre gözlemlendi. Temizlenen bölüm kısa bir sürede tekrar karla kapanırken, bu incelemeler sırasında çekilen görüntüler de TFF'ye gönderildi. 
 
İlk incelemelerin ardından saat 15.30'da, kar küreme aracının çalışmasının yanı sıra görevlilerin de gayretiyle, saha içerisinde 4 farklı alan temizlenerek aynı uygulama yapıldı. Ancak temizlenen alanlar yine karla kaplanırken diğer bölümlerde de kar kalınlığı 25 santimetreye yaklaştı.
 
Maçın hakemi Bülent Yıldırım ve yardımcıları, saat 17.45'te Hüseyin Avni Aker Stadı'na geldi. Sahada temizlenen alanları inceleyen Yıldırım, kar yağışının daha da arttığı sırada odasına döndü. Bir süre sonra karşılaşmanın temsilcisi tarafından maçın ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Karşılaşmanın hakemleri de saat 18.20'de Hüseyin Avni Aker Stadı'ndan ayrıldı.
 
 Usta'nın mesajı
 
Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Twitter hesabından yaptığı açıklamada maçın ertelenmesine ilişkin, "Havanın azizliği. İleri bir tarihte güzel bir havada her iki takım için de iyi bir maç olması temennisiyle. Bu günün en önemli işi iyi bir iletişimle sahaya hiçbir zarar verilmeden sorunun çözülmesidir" ifadelerini kullandı.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor