Aykut Kocaman “Kazanmayı artık alışkanlık haline getirmeliyiz”

Aykut Kocaman “Kazanmayı artık alışkanlık haline getirmeliyiz”

 
Etimesgut Belediyespor maçını 2-1 galip bitirerek G Grubu'ndan yenilgisiz 16 puanla lider olarak çıkan Torku Konyaspor'da Teknik Direktör Aykut Kocaman, kazanmayı başardıkları için mutlu 
olduklarını söylerken, bunu artık alışkanlık haline getirmeleri gerektiğini ifade etti.
Aykut Kocaman Etimesgut Belediyespor maçının ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
"İki takımında maça çıkmadan önce pozisyonları belliydi. Her iki takımın galibiyeti ya da beraberliği sonucu değiştirmeyecekti. Dolayısıyla bizde rakibimizde tamamen kazanma odaklı oynadılar. Bizim ligde şans veremediğimiz, oynatamadığımız oyunları hem görmek hem de bir maç temposunun içerisine girmelerini sağlamak amacıyla farklı bir kadroyla çıktık. Ama değişmeyen tek şey, temel amacımız kazanmaktı. Özellikle futbolda, belki de tüm sporlarda geçerli ama kazanmakta, kaybetmekte alışkanlık oluyor. Henüz kazanmayı alışkanlık haline getiremedik. Fakat bunun yolu bu tür maçlardan geçiyor. Maç bizim adımıza çok zor geçti. Etimesgut Bld.Spor takımı çok açık oynadı. Onları da tebrik etmek gerekiyor. Ziraat Türkiye Kupası alt lig takımlarının kendilerini daha iyi ifade edebildikleri, sanki lige alternatif bir lig olarak cereyan etti. Etimesgut Bld.Spor'da üç klasman üstünde bulunan bize kafa tuttu. Onları da tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Kazanmayı başardığımız içinde son derece memnunuz..."
 
Konyaspor formasıyla çıktığı ilk maçında gol atan genç oyuncu Emre Can Atila'nın performansına da değinen Aykut Kocaman, "Oynadığı ilk maçta gol atması kendisi adına büyük bir şans. Önü açık gözüküyor. Ama futbolculuk çok zor bir meslek. Herkesin çok kolay yapabileceğini düşündüğü için aslında çok zor bir meslek. Dolayısıyla yaşıtları arasından öne çıkabilmek büyük bir irade istiyor. Hem ruhsal, hem zihinsel, hem de fiziksel olarak büyük bir çalışma istiyor. Allah esirgesin bir şey olmadığı sürece önünde sağlıklı sıhhatli 16-17 yıllık bir futbol yaşamı var. Bu süre içerisine sığacak önemli engellerde olacak. Oynadığı ilk maçta gol atmasını ve performansını sürdürmesi daha zor. Umarım dilerim inşallah bu grafiğini sürdürmeyi becerenlerden olur" şeklinde görüş belirtti. 
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın