Selçuklu Belediyesi Cimnastik Takımı, Türkiye Şampiyonu oldu

Selçuklu Belediyesi Cimnastik Takımı, Türkiye Şampiyonu oldu

Cimnastik de yılın ilk şampiyonu Selçuklu Belediyesi takımı oldu. Samsun da yapılan Trampolin Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasında Selçuklu Belediyesi takımı şampiyon olmayı başardı.
 
Türkiye Cimnastik Federasyonunun faaliyet programında yer alan Cimnastik Trampolin Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Samsun ilinde gerçekleştirildi. 10 ilden 143 sporcunun katıldığı şampiyonaya Selçuklu Belediyesi cimnastik takımı bayanlar kategorisinde 5 sporcuyla katıldı.
Mavi beyazlı sporcular şampiyonada sergilediği performansla tüm dikkatleri üzerine çekerken, topladıkları puanlarla şampiyonayı zirvede tamamlamayı başardı. Samsun Canik Cimnastik Salonunda sergilenen performanslarda Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü sporcuları Elif Ceren Çolak 39.700 puan alarak yarışmada alınan en yüksek puanın sahibi oldu. Esma Ceren Öztürk 36.335 puan, Hatice Elif Buğdaycı 34.980 Esma Kaya 30.970 Kayra Dönmez 26.110 puan alarak takımlarını zirveye taşıdılar.

Selçuklu Belediyesi Cimnastik takımı topladığı 111.015 puanla şampiyonayı birinci sırada tamamladı. İkinci sırada 106.670 puanla Bornova, üçüncü sırada 103.380 puanlı Çankırı Demirspor yer aldı.

Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Başkanı A. Ziya Yalçınkaya cimnastik takımının Türkiye şampiyonası olmasından dolayı büyük sevinç yaşadıklarını belirterek, "Kulübümüzün takımları ve sporcuları katıldıkları tüm şampiyonalarda başarılı sonuçlar alarak kulübümüzü ve şehrimizi en iyi şekilde temsil ediyor. Alınan bu başarılı sonuçlar yönetim olarak bizi gururlandırıyor. Cimnastik de elde ettiğimiz bu başarı şehrimiz için oldukça önemli. Türkiye şampiyonu olmayı başaran sporcularımızın her birini ayrı ayrı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca sporcularımızın bu başarısında büyük pay sahibi olan ve özviriyle çalışan antrenörümüz Şükrü Alp Arı'ya da teşekkür ediyor ve kendisini kutluyorum. "dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın