Konyaspor'a PFDK şoku!

Konyaspor'a PFDK şoku!

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu Torku Konyaspor, Antalyaspor maçında taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildi. Amed Sportif Faaliyetler sporcusu Naki de"sportmenliğe aykırı açıklamaları" ile "ayrımcılık ve ideolojik propaganda yaptığı" gerekçeleriyle tedbirli olarak disiplin kuruluna gönderildi.
 
TFF'den yapılan açıklamada, Deniz Naki'nin, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler müsabakası sonrası Fecebook hesabından paylaştığı beyanları suretiyle, "sportmenliğe aykırı açıklamaları" ile "ayrımcılık ve ideolojik propaganda yaptığı" gerekçeleriyle tedbirli olarak disiplin kuruluna gönderildiği belirtildi.
 
Öte yandan, Beşiktaş, Trabzonspor, Antalyaspor ve Bursaspor  kulüpleri ile Kayserispor Antrenörü Orhan Çıkırıkçı da disiplin ihlalleri gerekçesiyle PFDK'ya gönderildi.TFF tarafından yapılan açıklama şöyle:
 
 
"TORKU KONYASPOR Kulübü'nün 31.01.2016 tarihinde oynanan TORKU KONYASPOR-ANTALYASPOR A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2015-2016 Sezonu Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsünün 9/7 maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."
 
 
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın