Konspor

Konyaspor 2. Başkanı Yılmaz KONTV’de açıkladı

Konyaspor 2. Başkanı Yılmaz KONTV’de açıkladı

 
Torku Konyaspor İkinci Başkanı Fatih Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın katıldığı yönetim kurulu toplantısı çıkışında katıldığı KONTV Spor Gündemi programında mutat olarak her hafta şehrin ileri gelenlerini misafir ettiklerini ve bu bilgilendirme toplantısında takımın genel durumunu, hedefleri ve projeleri, Konyaspor’umuzun takım olma yolunda önemli mesafelerin nasıl katedildiğini anlattıklarını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e özellikle takımın geleceğini garanti altına alan tesislerle ilgili verdiği desteğe teşekkür eden Fatih Yılmaz, programda kendisine yöneltilen yönetim kurulu toplantısının içeriğine ilişkin sorulara şöyle cevap verdi.
"Sayın hocamız on yıl önceki Konya ile on yıl sonraki Konya’yı kıyasladı ve siyah ile beyaz arasındaki fark kadar alenen yaşanan olumlu gelişmelerin kendisini şaşırttığını belirtmesi üzerine, Sayın Belediye Başkanımızda “İyi niyetle Konyaspor’un yönetimine talip olan isimlere destek verdik. Nihayetinde el birliği ile başarıyı yakaladık” şeklindeki değerlendirmesi bizleri mutlu etti. 
Biliyorsunuz bu dönemde Büyükşehir Belediyesi Kayacık Tesisleri 5 yıldızlı otel konforunda bir kaliteye ulaştı. Yanı sıra, yeni antrenman sahalarıyla ilgili çalışmalarımıza başlamış durumdayız. Hatta Belediye Başkanımız tesislere yeni sahalar ve futbolcular için yapılacak bir yüzme havuzunu kazandırabileceklerinin müjdesini verdi. Bu dönemde bizim için asıl önemli olan kış aylarında yağış dönemlerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşadığımız sıkıntıydı. Bu sorunu alttan ısıtmalı saha ile çözüyoruz. Bu konuyla ilgili çalışmalar hızla sürüyor. Takımımız seneye inşallah sahada antrenman yapamama gibi bir sıkıntıyla karşılaşmayacak. Ha keza altyapı ile ilgili ciddi projelerimiz var.
Türkiye’de herkesin kabul ettiği bir Altınordu meselesi var. Biz projelerimizle Altınordu’yu geçeceğimize inanıyoruz..."

Takım oyunumuz daha üst seviyeye çıkacak
 İkinci Başkan Fatih Yılmaz ligde Galatasaray ile oynana karşılaşmayla ilgili bir soru üzerine ise şunları söyledi: "Bu sezon İstanbul takımlarıyla oynadığımız maçlarda sıkıntılar yaşadık. Bu açıdan Galatasaray deplasmanından aldığımız puan son derece önemliydi. Karşılaşmanın ilk 70 dakikasında takım oyununu iyi oynadık. Dolayısıyla güçlü rakibimize karşı üstünlüğümüz söz konusuydu. İkinci yarı baskı yiyeceğimizi hesap ediyorduk. Nitekim Galatasaray’ın son 20 dakikada pozisyonları var. Lakin oyunun geneline baktığımızda beraberlik ve galibiyet bizim hakkımızdı. İnşallah önümüzdeki maçlarda takım oyunumuz daha üst seviyeye çıkacak. Buna hepimiz inanıyoruz. Transferlerle ilgili olarak şunları sizlerle paylaşabilirim. Savunmanın sağı ve soluyla ilgili tasarrufumuz oldu. Ama burada nokta transferler yaptık. Hakikaten Skubic son derece yüksek performansla elinden geleni ortaya koyuyor. Çok memnunuz. Barry Douglas’ın rahatsızlığı olmasına rağmen 60’ncı dakikaya kadar iyi mücadele etti. İleride bu bölgede forma mücadelesi veren Mehmet Uslu’yla birlikte çok daha iyi olacağına şüphemiz yok. Bosnalı genç futbolcumuz Amir ile ilgili hocamız çok umutlu. Kısa zamanda takıma adapte olacağını ve Konyaspor’un kendisinden uzun yıllar faydalanacağını söyledi. Esasında bu transferlerle özellikle Skubic transferiyle Ömer Ali’nin hücum gücümüzü zenginleştirdiğini görüyoruz. Yani bir değil iki transfer birden yaptık diye değerlendiriyoruz. Bundan önceki karşılaşmalara baktığımızda Konyaspor’un toplamda ortalama 110 kilometre civarında koştuğunu görüyoruz. Ancak Ömer Ali’nin önde oynamasıyla birlikte bu mesafenin arttığına tanık olduk. Konyaspor’un koşu mesafesinin 116 kilometrelere ulaştığını ifade etmek isterim. Bundan sonra 110 ila 116 km koşu mesafeleri arasında Konyaspor’un performansını görebiliriz. Diğer takımların istatistiklerinde bu rakam 105-108 km civarında..." 

Maç saatleri iyi ayarlanmalı 
Yoğun maç trafiği üzerine bazı sıkıntıların olduğunu da dile getiren Yılmaz, Beşiktaş ile oynanacak kupa maçının 21:15’te başlamasının takımın antrenman programını sekteye uğrattığının altını çizdi. Konyaspor’un maç sonrasında uçak olmadığı için İstanbul’da kalacağını ertesi gün Konya’ya geleceğini, yenileme antrenmanı yapacağını ve maç öncesi son çalışmasını da Cuma günü gerçekleştireceğini söyledi. Yılmaz konuyu Federasyona ilettiklerini belirtirken kupada puan karşılığı verilen rakamların takımın yaptığı masrafları dahi karşılaşmada yetersiz kaldığını ifade etti. İkinci başkanımız Fatih Yılmaz özellikle Türkiye Kupası’nın daha cazip hale getirilmesi için bu ödemelerin miktarının artmasının şart olduğunun altını çizdi.

Sözleşmeleri yenileyeceğiz
Sözleşme yenilenen futbolcular Vukovic ve Selim Ay’ın takımda kaldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Yılmaz, kısa bir süre sonra takımın ağabeyleri Ali Turan ve Ali Çamdalı ile mukavele yenilemeyi düşündüklerini söyledi. Programın sonunda Osmanlıspor maçına da değinen Fatih Yılmaz, son derece kritik bir karşılaşma olan Osmanlıspor maçında da taraftarı tribünde görmek istediklerini, takımın bu destek ile birlikte sahadan 3 puan ile ayrılacağına inandıklarını belirtti.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor