Türkiye şampiyonasında Davutoğlu'da yarıştı

Türkiye şampiyonasında Davutoğlu'da yarıştı

Hacer Büke Davutoğlu bireysel dalda Türkiye dördüncüsü oldu.

 
 
Menteşe Yaraş Kent Ormanı'nda gerçekleştirilen ve 30 ilden yaklaşık 350 sporcunun katıldığı 
Türkiye Liselerarası Oryantiring Yarışları tamamlandı
 
Muğla'da gerçekleştirilen Türkiye Liselerarası Oryantiring Yarışları, ödül töreniyle sona erdi.
 
Yaraş Kent Ormanı'nda, startını Muğla Valisi Amir Çiçek'in verdiği yarışlarda sporcular, orman içinde harita ve pusula yardımıyla hedefe ulaşarak puan topladı.
 
Şampiyonanın Genç Erkekler A Kategorisinde, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi birinci, Bursa Işıklar Askeri Hava Lisesi ikinci, İzmir Maltepe Askeri Lisesi üçüncü oldu.
 
Genç Erkekler B Kategorisinde ise Bursa Işıklar Askeri Hava Lisesi birinciliği, İzmir Maltepe Askeri Lisesi ikinciliği, İstanbul Kuleli Askeri Lisesi ise üçüncülüğü elde etti.
 
Genç Kızlar A Kategorisinde, Kütahya Tavşanlı Anadolu Lisesi birinci, Kütahya Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi ikinci, Balıkesir 100. Yıl. Meslek Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.
 
Genç Kızlar B Kategorisinde, Ankara Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi birinciliği, Kütahya Tavşanlı Anadolu Lisesi ikinciliği, Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi ise üçüncülüğü kazandı.
 
Şampiyonada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Büke Davutoğlu ise Bireysel Genç Kızlar B kategorisinde dördüncü oldu.
 
Sporculara kupa ve madalyalarını Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Türkiye Oryantiring Federasyonu MHK Başkanı Rüştü Dikbasan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Recep Gürsoy, Türkiye Oryantiring Federasyonu As Başkanı Koray Döver ve Jandarma Albay Selehattin Özenli verdi.
 
Öte yandan, şampiyonanın yapıldığı Yaraş Kent Ormanı'nda görevlendirilen Jandarma İz Takip Köpeği "Ekol" ve Bomba Arama Köpeği "Ceza" da sporcuların ilgi odağı oldu.
 
Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala, şampiyona sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla'da gerçekleştirilen yarışların Oryantiring ve Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlendiğini söyledi.
 
Şampiyonaya katılan sporcuların centilmence ve sportmence yarıştığını belirten Pala, "Burada şampiyon olan takımlarımızdan karma ve okul takımlarımız 18-24 Nisan'da Antalya'da yapılacak dünya şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler. Bu anlamda yarışlar çok heyecanlı geçti. Çocuklarımızın burada gösterdiği başarıları ülkemizi temsilde de en iyi şekilde göstereceğine inanıyorum" dedi.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın