Diltaş Isparta’dan Birincilik Getirdi

Diltaş Isparta’dan Birincilik Getirdi

 
Isparta’da gerçekleştirilen Türkiye Basketbol Küçük Erkekler Kategorisi bölge finallerinde, karşılaştığı rakiplerinin hepsini mağlup eden Meram Diltaş Ortaokulu Basketbol Takımı birinci oldu. 

Isparta 6 Mart  Spor Salonu’nda oynan müsabakalarda Meram Diltaş Ortaokulu Basketbol Takımı ilk maçını Ankara Fevzi Bey Ortaokulu ile, ikinci maçını Eskişehir TED Koleji ile, son maçını ise Denizli PEV Okulları ile yaptı. Mavi beyazlı takım aldığı galibiyetlerle Türkiye Yarı Finallerine katılmayı hak etti.

Konya’dan Türkiye final müsabakalarına katılan tek takım olan Diltaş Basketbol Ekibinin antrenörü Recep Albay ve Beden Eğitimi Öğretmeni Necati Özbulkur, “Oynanan bütün maçlar birbirinden zevkli, çekişmeli ve heyecanlı geçti. Turnuvayı takip eden velilerimiz tribünlerde öğrencilerimize büyük destek verdi.” dediler.

 Takım antrenörü Recep Albay, “Öğrencilerimizi  bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bizi destekleyen başta velilerimiz olmak üzere tüm Diltaşlılara teşekkür ediyorum. Konya’mızı temsil eden tek takım olarak almış olduğumuz bu galibiyetlerle grubumuzda namağlup 1.lik elde ettik. 25-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Yarı Finallerine de disiplinli bir çalışmayla hazırlanarak yarı finallerde Konya’mızı en iyi şekilde temsil edeceğimize yürekten inanıyoruz.” dedi.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın