Spor yazarlarından Konyaspor'a tam not!

Spor yazarlarından Konyaspor'a tam not!

Torku Konyaspor'un Beşiktaş'ı 2-1 mağlup ettiği Ziraat Türkiye Kupası maçını spor yazarları değerlendirdi. 

Ziraat Türkiye Kupası'nda Konyaspor'un Beşiktaş'ın deplasmanda mağlup ettiği maçı spor yazarları köşesinde değerlendirdi.
 
Futbol yazarları, Konyaspor'un başarısından ve Aykut Kocaman'dan övgüyle bahsetti.
 
İşte o yazarların bazıları:
 
GÜNTEKİN ONAY
 
Futbolda heran herşey olabilir. Ancak dün gece ki maç Hollywood’da en şaşırtıcı senaryoları yazan senaristleri bile kıskandıracak şekilde tezahür etti.
 
10 kişi kalan Beşiktaş karşısında ise ibre doğal olarak Konyaspor’a döndü. Eğer Aykut Kocaman bu senaryoyu planladıysa hayal gücüne hayran olmamak mümkün değil. Ancak yine de Beşiktaş’ta Marcelo’nun gördüğü kırmızı kartın sorumlusu da Konyaspor değil tabii.
 
FEYYAZ UÇAR
 
Konyaspor büyük avantaj yakaladı. Aykut hoca hem rakibi hem de saha ve hava koşullarını göz önünde bulundurmuş. Bu statta hiç bir skorun garantisi yok. Rüzgar her şeyi değiştirebilir. Konyaspor’un pas yapma isteği değişmiyor. Kadro derinliği de Beşiktaş’tan az değil.
 
TURGAY DEMİR
 
Kupa maçları kısa metraj film gibidir, iyi motive olmak gerekir. Beşiktaş maçın genelinde üstün oynasa da maçı kotaracak golleri bulamadı, ilk golden sonra yakalanan fırsatlar cömertçe harcandı. Aykut hocanın da derin rotasyon yaptığını ancak ikinci yarının hemen başında Ali Çamdalı ve Rangelov'u alarak doğru müdahaleler yaptığını söyleyelim.
 
Bu değişikliklerle konuk takım önde basmaya başladı… Konyaspor harika frikikle beraberliği bulunca daha rahat oynadı, Beşiktaş ise şoku atlatmaya çalıştı ama bunu pek başaramadılar ve yenilmekten kurtulamadılar.
 
SİNAN VARDAR
 
İlk yarıda 'beyaz' olan Beşiktaş'ın, ikinci 45 dakikada 'siyah' olması çok şaşırtıcıydı.
 
Futbolun şakası olmaz
 
Beşiktaş bu baskıyla farkı da açmalıydı ama ikinci yarıda Konyaspor rüzgarla birlikte gelmeye başladı. Beşiktaş için her şey sadece ve sadece bir dakikada tersine döndü. 64. dakikada Marcelo kırmızı kartla oyundan atılırken neden olduğu serbest atıştan Konyaspor durumu 1-1'e getirdi. Orhan Veli Kanık'la başlayan maç bu dakikadan sonra Serdar Ortaç'ın "Kafamda deli sorular" şarkısına döndü.
 
Konyaspor'un ikinci devredeki oyunu Beşiktaş'ın her maç görmeye alıştığımız kontraatakları çok hızlı ve etkiliydi. Tam 7 eksikle sahaya çıkan Torku Konyaspor ve özellikle de Aykut hoca Kocaman bir alkışı hak etti. Beşiktaş'ın tur şansı bitmedi ama gerçek olan bir şey var ki zorlaştı. Bence yarı final şansı iki takım için de hâlâ yüzde 50...
 
ÖNDER ÖZEN
 
Fatih Terim ve Ersun Yanal gibi oyunu strateji ve taktik üzerinden açıklayan iki deneyimli teknik adam bu sezon ligde yoklar. Epey hissediliyor yoklukları... Neyse ki Aykut Kocaman ve Vitor Pereria oyun üzerine yorum yapıyorlar arada bir... Her iki teknik adam da skorun değil oyunun galibi üzerinden çıkarım yaptılar. Ana fikir aynıydı; sahanın ve topun denetimi, kuvvetli bir takım savunması ve güvenli bir oyun...
 
OKTAY DERELİOĞLU
 
Beşiktaş kupa maçlarında etkisiz olduğunu dün gece de gösterdi. Ama şunu da belirtmek lazım ki kuralar içinde en zorlu rakibi Beşiktaş çekti. Çünkü Konyaspor'un performans ortalaması diğer Anadolu takımlarının üzerinde…
 
Rangelov, sahanın en iyisiydi. Basmadık yer bırakmadı
 
HASAN SARIÇİÇEK
 
Beşiktaş, 1-0 öne geçtiği Ziraat Türkiye Kupası’nda Kocaman bir kâbus yaşadı. Olimpiyat Stadı’ndaki sonuç, iki takımın teknik adamları arasındaki cesaret ve risk alma özelliğinin bir yansımadır.
 
Diyeceğim şu; Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Yarı final” için şimdiden başını iki elinin arasına alıp, “Ben nerede hata yaptım?” diye düşünmeli…
 
Tebrikler Aykut Hoca…
 
Beşiktaş adına iyi diyebileceğimiz tek isim Necip’ti. Sosa dün buharlaşan adamdı. Şenol Güneş ise çaresizdi.
 
Sonuç? Aykut Hoca’nın cesaret içeren Kocaman hamleleri, Konyaspor’a yarı final yolunu açarken Beşiktaş için acı bir ders oldu.
 
Tebrikler Aykut Hoca!
 
MAÇIN ADAMI
Aykut Kocaman
 
KIRILMA ANI
Marcelo’nun kırmızı kart gördüğü an.
 
GÜVEN TANER
 
Konyaspor ikinci yarıya Rangelov’la başlayarak, savunma oyununu terk edip önde basmaya başladı. Beşiktaş rakibinin açılmasını bir hücum avantajı olarak kullanamadı. Ve giderek savunmasında da sıkıntılar yaşadı.
 
Güneş 10 kişi kalan takımında Beck’i sağbeke alıp Necip’i ikinci stopere çekti. Dün Beşiktaş’ın ikinci adamları kötü, Konya’nın ikinci adamları iyi bir sınav verdiler.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın