Konspor

Tekvandoda şampiyona hazırlığı!

Tekvandoda şampiyona hazırlığı!

Türkiye Open Tekvando Şampiyonası 13-20 Şubat tarihleri arasında Antalya da yapılacak. Selçuklu Belediyesi şampiyonaya 11 sporcu ile katılacak.
 
Türkiye Tekvando Federasyonunun faaliyet programında yer alan Türkiye Open Tekvando Şampiyonası 13-20 Şubat tarihleri arasında Antalya da Belek de yapılacak. Tekvando Avrupa Şampiyonaları öncesinde Kulüpler için seçme niteliği taşıyan şampiyonaya ülke genelinden tüm kulüplerin katılması bekleniyor.

Şampiyona için hazırlıklarını tamamlayan Selçuklu Belediyesi Tekvando takımı 12 Şubat Cuma günü Antalya'ya hareket edecek. Mavi beyazlılar da şampiyonaya 11 sporcu katılacak. Gençler ve büyükler kategorisinde mücadele edecek Selçuklu Belediyesi tekvando takımında büyükler kategorisinde Dürdane Altunel, Talha Bayram ve Büşra Serçe yer alacak. Gençler kategorisinde; Mehmethan Baysal, Furkan Astam, Batuhan Şimşek, Batuhan Turmuş, Ayşenur Özcan, Berna Erçin, Ayşe Sena Aytürk ve Fatma Betül Çakır yer alıyor.

Selçuklu Belediyesi tekvando takımı Avrupa şampiyonalarına vize niteliği taşıyan bu şampiyonaya oldukça önem verirken başarılı sonuçlar almayı hedefliyor. Selçuklu Belediyesi Tekvando Antrenörü Ali armağan, şampiyonaya ülke genelinden çok sayıda sporcunun katılmasını beklediklerini ve camia için büyük bir önem taşıdığını söyledi. Armağan, "Şampiyona birbirinden zor maçlara sahne olacak. Ancak takım olarak iyi hazırlandık ve başarılı sonuçlar almak için elimizden geleni yapacak ve madalyalarla dönmek için gayret göstereceğiz." dedi.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor