19 Mayıs Stadı bakıma alındı

19 Mayıs Stadı bakıma alındı

Akhisar Belediyespor, PTT 1. Lig ekibi Göztepe ve 2. Lig takımı Manisaspor’un maçlarını oynadığı Manisa 19 Mayıs Stadyumu bakıma alındı.

Son aylarda zemindeki bozukluk nedeniyle hem spor camiasının hem de teknik direktörlerin sert eleştirilerine maruz kalan Manisa 19 Mayıs Stadyumunun zemini Akhisar Belediyespor tarafından yenileniyor. 7 bin 300 metrekare alanı bulunan stadın 4 bin metrekaresinde bulunan çimler sökülerek yeni çim serme çalışmalarına başlandı. Çim serme işlemlerinin cumartesi günü tamamlanmasını beklediklerini anlatan Akhisar Belediyespor Stat Müdürü Rıza Çakır, çalışmaları yerinde inceledi.

21 ŞUBAT’A YETİŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ
Çakır yaptığı açıklamada, “Zemin kötü olduğu için çalışmalara başladık. Biliyorsunuz burada 3 takım maç yapıyor. Bu haftaki Manisaspor maçı Turgutlu’ya alındı. Akhisar Belediyespor tarafından bu çimlerin hepsini yani 4 bin metrekare çim sereceğiz. Bunun bütün masrafları Akhisar Belediyespor’a aittir. Maçlarımızın yetişip yetişmeyeceğini bilmiyoruz. Eğer yetişmezse biz de maçımızı dışarıya alabiliriz, Göztepe de maçını dışarı alabilir. Elimizden geldiği kadar yetiştirmeye çalışacağız. Akhisar Belediyespor Kulübü olarak bütün imkanlarımızı seferber ettik. Her türlü çalışmalarımızı yapıyoruz. Çim serme çalışmalarımız başladı. Bir iki gün içinde bitirmeyi amaçlıyoruz. İnşallah bitiririz. Normal şartlarda 15-20 gün beklememiz gerekiyor. Burada 3 takım oynadığı için beklememiz de biraz zor. 21 Şubat’ta burada maçımız var. Yetiştirebilirsek burada oynarız yetiştiremezsek de başka sahaya alacağız” dedi.

ÇİMLER SERİLİYOR
Bozulan çimleri kaldırdıklarını ve yeni çimleri serme işlemlerinin başladığını kaydeden Çakır, “Bozulan çimleri kaldırarak çim serme işlemini yapıyoruz. Tire’den iyi bir çim getirdik. Çim sahalara uygun bir çim. Onu seriyoruz şu an. Bugün ve yarın çim serimi var. Yetiştirmeye çalışıyoruz. Onlar da bittikten sonra normal periyodik bakımlara geçeceğiz” diye konuştu.

ÇOK MAÇ OYNANIYOR
Türkiye’de en fazla maç oynanan sahalardan birinin Manisa 19 Mayıs Stadı olduğunu vurgulayan Çakır, “Bu kadar çok takımın burada maç yapması, biliyorsunuz Türkiye’nin hiçbir yerinde bu kadar maçın oynandığı bir saha yok. İlk devrede 30’un üzerinde 35, 40’a yakın bir maç oynandı. Dayanması mümkün değil. İnşallah bundan sonra hava şartları iyi giderse temennimiz dayanması. Sahanın toplam alanı 7 bin 300 metrekare. Yani biz sahanın yarısından fazlasına çim seriyoruz” şeklinde konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın