Konspor

Taşkentli bisikletçiler şampiyon döndü

Taşkentli bisikletçiler şampiyon döndü

Taşkent spor Bisiklet Takımı 11–14 Şubatta Alanya’da yapılan Türkiye şampiyonasında birinci oldu
 
Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanlığının 11–14 Şubat tarihleri arasında Alanya’da organize ettiği Türkiye Şampiyonası 1. ayak puanlı yol yarışlarında Konya takımlarından Taşkent Gençlik ve Spor Kulübü bisiklet takımı, tüm rakiplerini geride bırakarak takım halinde birinciliğe imzalarını attı.

Bisiklet Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve 11–14 Şubat 2016 tarihlerinde 18 kulüpten 68 sporcunun mücadele ettiği ve Alanya’da yapılan Türkiye şampiyonası 1. ayak puanlı yol yarışında ilimiz adına mücadele eden ekiplerden biri olan Taşkent Gençlik ve Spor Kulübü bisiklet takımı, ilk gün koşulan 51 kilometre yol yarışında İbrahim Gül( Taşkent spor) birinci, Enes Ömer İlhan(Taşkent spor) ise üçüncü olarak kürsüye çıktı.

Şampiyonanın ikinci gününde koşulan Kriteryum yarışında 1. Fatih Deniz(Taşkent spor) 2. Enes Ömer İlhan (Taşkent spor) 3. İbrahim Gül( Taşkent spor) kürsüye çıkarak bir başarıya daha imza attılar.

Alanya’da Türkiye Şampiyonası 1. ayak puanlı yol yarışları sonunda İlimiz Kulüplerinden Taşkent Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet takımı rakiplerini geride bırakarak takım halinde birinci oldu. 2.liği Büyükşehir Belediye spor, 3. lüğü ise Konya Gençlik spor bisiklet takımı ismini yazdırdı.
Taşkent Spor Bisiklet Takımı Antrenörü Hasan Hüseyin Akırşan;” Yeni kurulan ve 1 yıllık mazisi olan Taşkent spor bisiklet takımımız Alanya’da yapılan yarışlara planlı, disiplinli  ve özverili bir çalışma ile hazırlandı. Bu özverili çalışmanın semeresini elde ettiğimiz başarılar ile aldık: Bu başarılarımızı bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan yöneticilerimize ve Taşkentlilere hediye ediyoruz” dedi.

Taşkent Spor Kulübü Başkanı Ahmet Şanlı; “ Bisiklet takımımızın Alanya’da yapılan Türkiye Şampiyonası 1. ayak yol yarışlarında takım halinde birinci olması biz yöneticileri mutlu etmiştir. Başta antrenörümüz Hasan Hüseyin Akırşan olmak üzere tüm sporcularımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor