Konyaspor'un hak ettiği yerlere geleceğine inanıyorum

Konyaspor'un hak ettiği yerlere geleceğine inanıyorum

 
Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Ahmet Ak'tan oluşan heyet, Selçuk Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Mustafa Şahin'i makamında ziyaret ederek yeni görevinde hayırlı olsun dileklerini iletti.
 
Selçuk Üniversitesi Merkez Rektörlük binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Ahmet Şan, "Konyaspor'un tüm Konya'yı kucaklaması adına çalışmalar yapıyoruz. Selçuk Üniversitesi Konya'mızın dışa açılımı adına önemli bir merkez. Öncelikle size yeni görevinizde üstün başarılar diliyoruz ve önemli işlere imza atacağınıza inanıyoruz. Konyaspor'umuz için Selçuk Üniversitesi önemli bir potansiyel. Bu potansiyeli birlikte yapacağımız projelerle en iyi şekilde kullanıp ortaya güzel işlerin çıkmasına vesile olacağız" dedi.
 
Selçuk Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Mustafa Şahin'in iyi bir futbol izleyicisi ve Konyaspor taraftarı olduğunu ve bunun kendilerini sevindirdiğini de sözlerine ekleyen Ahmet Şan, kendisine takım hakkındaki son durumla ilgili bilgiler verdi ve en kısa sürede kendisini Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda takımımızın maçını birlikte izlemeye davet etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başlayan Selçuk Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Mustafa Şahin, "42 numaralı başka takım formalarım da var. Ama Konyaspor forması her zaman ayrıdır benim için. Cebimdeki Passolig kartımda Konyaspor Passoligidir. Bunların ötesinde bir şehir tüm unsurlarıyla bütünleştiği zaman büyük ve marka şehir oluyor. Günümüzde futbolun belki de sporun en önemli temsilci branşı olduğu aşikar ve şehirlerin başarısı bir nevi futbol takımlarının başarısıyla da ölçülüyor. Biz geçmişte Trabzonspor’un, Bursapor’un gerçekleştirdiği çıkışı Konyaspor’umuzun da yakalayacağına inanıyoruz. Aykut Hocamız takımda istikrar oluşturdu. Ben geçmişten beri Konyaspor’un oyun tarzını hep beğenmişimdir. Oynamaya dönüktür, gücü nispetinde takımın sahaya yansıttığı oyun kalitesi seyir zevki olan bir oyundur. Buna inanarak söylüyorum. Oynatmamaya dayalı bir futbol Konyaspor’da hiç görmedim. Belki de bu mizacımızın Konyalıların bir yansıması. İnşallah Konyaspor’umuzun ve Selçuk Üniversitemizin başarısı birleştiği zaman Konya tarihten gelen kültür ve misyon birikimiyle hak ettiği yeri fazlasıyla alacaktır ben buna inanıyorum" dedi.
 
Konuşmaların ardından Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Mustafa Şahin'e günün anısına isminin yazılı olduğu 42 numaralı forma, kaşkol ve Konyaspor rozeti hediye etti.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın