Tahkim Kurulu’ndan Bursaspor’a kötü haber!

Tahkim Kurulu’ndan Bursaspor’a kötü haber!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Bursaspor'a verdiği cezaları onadı. 
 
TFF Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, yeşil-beyazlı kulübe, Spor Toto Süper Lig'de Medipol Başakşehir'le oynadığı karşılaşmada taraftarının neden olduğu saha olayları sebebiyle PFDK tarafından verilen bir resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezasının oy birliğiyle onandığı belirtildi. 
 
Bu kararın ardından Bursaspor'un, Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında 20 Şubat Cumartesi günü sahasında Fenerbahçe'yle yapacağı maç, seyircisiz oynanacak. 
 
Bursaspor taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle maraton ve kale arkası güney tribününe giriş yapan seyircilerin, elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesi kararının yanı sıra yeşil-beyazlı kulübü çeşitli sebeplerden dolayı verilen 165 bin lira para cezası da onandı. 
 
Kurul ayrıca, Bursaspor Kulübü'nün, bir resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası ile seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi cezasının uygulanmasıyla ilgili sıranın değiştirilmesine yönelik talebini reddetti. 
 
Aziz Yıldırım'ın cezası da onandı 
TFF Tahkim Kurulu, PFDK tarafından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a verilen cezayı da onadı. 
 
Aziz Yıldırım'a, Antalyaspor maçından sonraki sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK tarafından verilen 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin lira para cezasının onandığı bildirildi. 
 
Kurul, PFDK tarafından Trabzonspor Kulübü görevlisi Mesut Kabahasanoğlu'na verilen 6 ay hak mahrumiyeti cezasını, 3 müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı şeklinde düzelterek onadı. 
 
Kurulun ayrıca, Bursaspor Kulübü İdarecisi Suat Paçacı'nın 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin lira para cezası ile Antalyaspor ve Kasımpaşa kulüplerinin para ve tribün cezalarını onadığı kaydedildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın