Tekvandoda şampiyon Selçuklu!

Tekvandoda şampiyon Selçuklu!

Antalya da gerçekleştirilen Kulüpler Avrupa Tekvando Şampiyonasında mücadele eden Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü ilk kupayı aldı. Dürdane Altunel altın madalya alarak kendisini ve kulübünü şampiyonluğa taşıdı.
 
Antalya Belek de gerçekleştirilen 4. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası devam ediyor. Avrupa Open Şampiyonasının ardından ara verilmeden başlanan şampiyonada 35 ülkeden yaklaşık 750 sporcu mücadele ediyor. Şampiyonada ilk gün büyükler, ikinci gün gençler ve üçüncü gün ise yıldızlar kategorisinde müsabakalar gerçekleştirilecek. Şampiyona sonunda kategorilerinde ve genel toplamda Avrupa en büyük kulüpleri belli olacak. Büyükler kategorisinde yarışacak sporcular aynı zamanda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için hanelerine puan yazdıracak.

Şampiyonada büyükler, gençler ve yıldızlar kategorisinde mücadele eden Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü tekvando takımı maçların ilk gününde büyükler kategorisinde bayanlarda Dürdane Altunel ile ilk şampiyonluğunu kazandı.  Dürdane Altunel büyük bayanlarda tüm rakiplerini eleyerek 57 kg da birinci olarak altın madalya kazandı. Büyük bayanlarda şampiyon olan Selçuklu Belediyesi Spor Kulübünün kupasını Selçuklu Belediyespor Kulübü Tekvando Antrenörü Ali armağan aldı.
Bu şampiyona öncesi yapılan Avrupa Open şampiyonasında son gün müsabakalarında yıldızlar kategorisinde mücadele eden Selçuklu Belediyesporlu Fatma Betül Çakır 55 kg da ikinci olmuş ve gümüş madalya kazandı. Mavi beyazlı sporcular şimdi Kulüpler tekvando şampiyonası için mücadele ediyor. Selçuklu Belediyespor takımından gençler kategorisinde bugün mindere çıkacak Ayşe Özcan'ın madalya kazanması bekleniyor.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor