Selçuklu şampiyonluğa doymuyor!

Selçuklu şampiyonluğa doymuyor!

Selçuklu Belediyesi Wushu takımı Antalya da düzenlenen gençler Türkiye şampiyonasında Muhammet Enes Bayraktar ile Türkiye şampiyonluğu kazandı.
 
Wushu Federasyonu tarafından düzenlenen Gençler Wushu Şampiyonası Antalya da gerçekleştiriliyor. 56 ilden 600'ün üzerinde sporcunun mücadele ettiği ve yaklaşık 50 hakemin görev aydığı şampiyona 15-24 Şubat tarihleri arasında yapılıyor. Selçuklu Belediyesi Wushu takımı şampiyonaya Büşra Erdem, Sinan Gümüştekin, M. Utku Turcan, M. Enes Bayraktar ve Musa Akgöz ile katıldı.

Selçuklu Belediyesi Wushu takımı sporcusunu Muhammet Enes Bayraktar, şampiyonada gunshu (uzun silah) kategorisinde Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Bayraktar elde ettiği bu sonuçla önümüzdeki aylarda Bulgaristan da gerçekleştirilecek Gençler Dünya şampiyonasında milli takımımızda yer almaya hak kazandı.

Wushu Federasyonu tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki aylarda büyükler kategorisinde Rusya da Avrupa şampiyonası ve gençler kategorisinde Bulgaristan da Dünya şampiyonası olması nedeniyle bu etkinliğin büyük önem taşıdığı belirtildi. Şampiyonada derece alacak sporcuların Avrupa ve dünya şampiyonalarında milli takıma seçileceği ve ülkemizi temsil edeceği ifade edildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın