Potada Selçuklu farkı!

Potada Selçuklu farkı!

Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı Maliye Milli Piyango takımını 88-73'lük skorla farklı mağlup ederek 11. galibiyetini aldı.
 
Türkiye Basketbol 2. Liginde mücadele eden Selçuklu Belediyesi Basketbol Takımı ligin 16. haftasında kendi sahasında Maliye Milli Piyango takımı ile karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 88-73 galip tamamlayan mavi beyazlılar ligdeki galibiyet sayısını 11'e çıkararak yoluna devam etti.
Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda  oynanan karşılaşmaya Mustafa Ünlü, Ferhat Çelik, Erhan Kocamış, Cemal Bayraktar ve Metehan Deniz ilk beşiyle iyi başlayan ev sahibi ekip  birinci periyodu 29-16 önde tamamladı. Maçın ilk çeyreğinde önemli oyuncuları faul sayılarını artırarak kenarda oturmak zorunda kalan ev sahibi ekip rakibine karşı savunma direncini korurken sayı bulmaya da devam etti. Mücadelenin ikinci çeyreğinde de etkili olan taraf Selçuklu Belediyesi oldu. Mavi beyazlılar rakip karşısında etkili oyuncuları ile aradaki farkı korumayı başardı ve rakibi karşısında soyunma odasına 45-31'lik skorla üstün giden taraf oldu.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde de her iki takım bulduğu karşılıklı sayılarla skor üretmeye devam etti. Skor avantajı elinde olan ev sahibi takım arayı açmak için gayret gösterdi ve başarılı olarak farkı 20 sayıya kadar çıkardı. Rakibin drencini kırmayı başaran mavi beyazlılar üçüncü çeyreği 65-50 ile yine önde tamamladı. Karşılaşmanın final periyodunda oyunun kontrolünü tamamen eline alan Selçuklu Belediyesi son dakikalara rahat girerken farkı korumayı da bildi. Mücadeleyi 88-73'lük skorla farklı kazanan mavi beyazlılar 11. galibiyetini alarak üst üste 3 maçı galip tamamlamış oldu.
Selçuklu Belediyesinde süre alan oyunculardan Barış11, Ersin 2, Mustafa Ünlü 10, İlker 3, Ferhat 5, Erhan 19, Cemal 11, Can 11, Onur 10, Kağan Kaya 2, Metehan 2, ve Mehmet Demir 2 sayı ile oynadı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın