Torku Konyaspor yemekte bir araya geldi

Torku Konyaspor yemekte bir araya geldi

 
Torku Konyaspor Basketbol, Uşak Sportif maçı öncesi moral yemeğinde buluştu.
 
Nadda Cafe’deki yemeğe teknik heyet ve oyuncuların yanı sıra Kulüp Başkan Yardımcısı Kerem Öten de katıldı. Yemeğe evsahipliği yapan Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Uslu yaptığı açıklamada, “Zorlu maç moral yemeğinde buluştuk. Takımımızda moraller çok iyi. İnşallah Uşak maçını kazanarak ligde rahat bir nefes alacağız” dedi.
 
Uşak deplasmanında kritik bir maça çıkacaklarını belirten Torku Konyaspor Basketbol Başkan Yardımcısı Kerem Öten, “Önemli bir eksikle oynayacağız. Tüm oyuncularımızın Sean’ın yokluğunu hissettirmeden iyi bir mücadele göstereceklerine inanıyoruz. İlk maçı burada kazanmıştık. Deplasmanda da kazanarak korkulu rüya görmeden üst sıralara tırmanmak ve rahat bir nefes almak istiyoruz. Takımdaki arkadaşlık ortamı çok iyi. Kazanmamak için hiçbir neden yok. Ligde rekabet seviyesi her yıl artıyor. Play-Off mücadelesi veren takımlarla aramızda sadece 2 galibiyetlik fark var. Önümüzde oynayacağımız Uşak ve TED maçları var. Bunlar kazanabileceğimiz maçlar. Alacağımız 2 galibiyet her şeyi değiştirir. O yüzden bu maçlara çok önem veriyoruz. Ligde kalma savaşı son haftaya kadar sürecek gibi. Bizde bu adrenaline alışacağız” diye konuştu.
 
Başantrenör Aziz Bekir ise “Sean’ın olmaması savunma açısında büyük bir kayıp olacak. Savunma prensipleri içinde Sean Willims’ın rolü çok büyük. Doğukan ve Jefferson'ın ne seviyede savunma yapacağı bizim için çok önemli bir faktör olacak. Rakibin yüksek temposunu düşürmeliyiz. Bu da oyun kurucuların işi. Bazı şeyleri daha çok kullanacağız. Uşak’ı çemberden uzak tutmaya çalışacağız. Maçı kazanmak için tüm mücadelemizi göstereceğiz” şeklinde konuştu.
 
Son haftalarda oynadıkları maçları son dakikalarda kaybettiklerini hatırlatan Boşnak antrenör şunları söyledi: “JR Bremer ve Clay Tucker belkide yorgunluktan yeterince iyi performans gösteremiyor son dakikalarda. Ama en önemli etken son haftalarda bir yabancı eksik oynamamızdır. Reynolds'tan yeterince faydalanamadık henüz.Kondisyon eksiğiyle beraber son dakikalarda sorumluluk alacak bir oyuncu eksiğimizin var. Son dakikalarda karşı takımın savunmasını kıracak bir oyuncu bize lazım. Bu sadece Clay Tucker ile olmuyor. 7.yabancıyı almaya çalışıyoruz. O zaman daha rahat olacağız. İyi oyuncu bulursak hemen transfer edeceğiz. Kısa rotasyonunda skorer olacak bu oyuncu.”
 
Ligde kötü bir konumda bulunmadıklarını ifade eden Bekir, “Sezon öncesi deseler, 12 hafta kala 6 galibiyette olmak ister misiniz? evet derdim. Sezon içinde oynadığımız basketbol ve kazandığımız büyük maçlardan sonra ilk 6’da olmadığımıza üzülüyoruz. Çok daha iyi oynadığımız birçok maçı verdik. Şu anda 10 galibiyette olmamız gerekiyordu” dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın