Aykut Kocaman " Avrupa kupasına yol almak en büyük amacımız"

Aykut Kocaman

 
Bir hafta içinde üçüncü maçı oynadıklarını ve hepsinin final niteliğinde olduğun kaydeden Torku Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman: “bu maçları kazanmayı başardık, son derece mutluluk verici” dedi.
 
Kocaman “Müsabaka öncesi kendi oyun değerlerimizle sahada yer alırsak rakibe üstünlük kurabileceğimizi söylemiştik. Maçın başlarında topu kolay dolaştırmamız, Trabzonsporun kağıt üstünde problemli olması bizi biraz o sert oynayan takımın dışına çıkardı. Trabzonsporun istediği oldu, vermediğimiz kadar pozisyon verdik. Bunlar sıkıntılıydı golü bulsaydılar ne olurdu kestirmek zor. İkinci yarı kontrollü oynadık. Daha iyiydik. Bu gün oyuncular çok iyiydi ofansif olarak istekliydik. Ama şansımızda yanımızdaydı” dedi.
 
Taraftarlar 2+3 yıllık sözleşme istiyor
 “Problem çıkacağını sanmıyorum. Görüşmelerimiz devam ediyor.  Yine de hayat tabi ama en azından benim açımdan problem yok kısa birkaç zama niçined sonuçlanır” dedi
 
43 puanı bekliyor muydunuz?
“Kesinlikle hayır 24 hafta içinde bu puan maç başına iki puana yaklaştık. Devre arasında takıma derinlik katacak iki – üç oyuncu aldık ve birisini henüz kullanamadık. Onlarında katılımıyla gücendik. İstekli oyuncularım var bizde onların isteklerine gem vurmamaya gayret ediyoruz
 
Avrupa’yı istiyormusunuz?
“Bu saatten sonra tersini söylemek yanlış olur. Avrupa kupasına yol almak takımın ve futbolcuların en büyük amacı. Elbette problemlerimiz olacak bu yolda. Bunu çözmek hepimizin görevi. Yukarılarda rüzgar sert esiyor buna alışacağız..”
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın