Konspor

Cimnastikte Türkiye Şampiyonluğu Sevinci

Cimnastikte Türkiye Şampiyonluğu Sevinci

Cimnastikte Türkiye Şampiyonluğu Sevinci
 
Selçuklu Belediyesi cimnastik takımı sporcusu Elif Ceren Çolak Cimnastik Trampolin kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.
 
Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Cimnastik branşında da Türkiye Şampiyonluğu kazanmayı başardı. Elif Ceren Çolak Trampolin Cimnastik dalında Türkiye şampiyonu olarak uzun zaman sonra Konya'ya cimnastik dalında şampiyonluk sevinci yaşattı.
Cimnastik Federasyonunun faaliyet programında yer alan Trampolin Cimnastik şampiyonası geçtiğimiz hafta sonu Mersin de gerçekleştirildi. Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Cimnastik takımı şampiyonaya Elif Ceren Çolak ve Hatice Elif Buğdaycı ile katıldı. Şampiyonaya 10-12 yaş kategorisinde katılan Selçuklu Belediyesi sporcuları bu kategoride bayanlarda 25 sporcu ile mücadele etti. Aynı yaş kategorisinde erkeklerde 14 sporcu yer aldı. Şampiyonada tüm yaş guruplarında toplam 78 sporcu mücadele etti. Mavi beyazlı sporculardan Elif Ceren Çolak sergilediği performans sonrasında aldığı 84,325 puanla finale kaldı. Hatice Elif Buğdaycı ise 11. sırada yer aldı. Finallere kalan Elif Ceren Çolak finallerde ortaya koyduğu performansla 8 il arasından topladığı 42,765 puanla şampiyon olmayı başardı. Elif Ceren Çolak elde ettiği bu sonuçla Konya'ya uzun zaman sonra şampiyonluk getiren sporcu oldu.
Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ziya Yalçınkaya, Elif Ceren Çolak'ın Türkiye Şampiyonu olmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, Elif Ceren Çolak ve antrenörü Şükrü Alp Arı'yı kutladı.
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor