500 Beyaz Kelebeğe Malzeme Dağıtımı Yapıldı

500 Beyaz Kelebeğe Malzeme Dağıtımı Yapıldı

 
Konya Valiliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce uygulamaya konulan ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığınca desteklenen Sosyal Sorumluluk Projesi "Beyaz Kelebekler" de yer alan 500
öğrenciye malzeme dağıtımı yapıldı.
Beyaz Kelebekler Projesi kapsamında 500 öğrenciye spor malzeme dağıtım programına Konya Valisi Muammer Erol, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, İl Jandarma Komutanı J. Albay İsmet Cansaran, il Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz, İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Konya ASKF Başkanı Remzi Ay, TSYD Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar ve Kurum Daire Amirleri katıldı. 
Programın açılış konuşmasını yapan Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz; Sosyal sorumluluk projemiz Beyaz Kelebekler kapsamında olan 500 öğrencimiz yaklaşık 3 aydır tesislerimizde sosyal ve sportif faaliyetlere katılıyor. Risk altındaki çocuklarımızın zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını hedeflediğimiz projede bugün 500 çocuğumuza 7 branşta 19 antrenörümüzle hizmet veriyoruz. 1 yıl sürecek olan projenin ardından bu çocuklarımız lisanslanarak sporcu hayatlarına devam edecekler. Dedi.

Beyaz Kelebekler Projesine destek veren okul müdürlerine Valimiz Muammer Erol’un plaket takdiminden sonra öğrencilere malzeme dağıtımına geçildi. Program çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın