Leicester City Adım Adım Şampiyonluğa

Leicester City Adım Adım Şampiyonluğa

 
İngiltere Premier ligde sona yaklaşılırken şampiyonluk yarışı da tam gaz devam ediyor. Ligde son 7 haftaya girilirken zirvede sürpriz bir takım bulunuyor. Rakiplerine oranla daha az bütçeli bir takım olan ancak kadro uyumu ve takım oyunuyla bir bir rakipleni geride bırakan Licester City adeta tüm dünyaya bir futbol dersi veriyor. Geçen sezon ligde son anda kalan bu sezona ise ligde tutunabilme umuduyla başlayan ancak haftalar ilerledikçe takım oyununun önemini herkese gösteren Leicester, geride kalan 31 haftada topladığı 66 puanla en yakın rakibi Tottenham’ın maç fazlasıyla 8 puan önünde, zirve koltuğunda oturuyor.
 
Peki şampiyonluk gelir mi?
Fikstüre baktığımız zaman son 7 haftada rahat takımlarla oynayacak olan Leicester’ın kaderini beklide ligde istediğini alamayan 2 takım belirleyecek. 
 
Geçen sezonun şampiyonu Chelsea bu sezon ligde kötü günler geçirmesine rağmen Avrupa ümidini hala koruyor ve son hafta sahasında Leicester City’i konuk ediyor. Her iki takım içinde belki kader müsabakası taşıyacak karşılaşma ligin kaderini belirleyebilir. 
 
Leicester City için bir diğer önemli hafta ise 36.hafta oynanacak olan Manchester United maçı olacak. Zira Manchester ekibi sezona iyi başlasa da sezon boyu inişli çıkışlı bir grafik sergiledi ve şampiyonlar ligi kotasının sadece 1 puan gerisinde bulunuyorlar. Manchester ekibi yeni yapılanma planları içerisinde şampiyonlar liginin önemine vurgu çekerek bu ligde oynamanın getirilerini düşünerek puan kaybı istemiyorlar. Bu karşılaşmaların akabinde şampiyonluk yarışının nasıl bir hal alacağı merak konusu.
 
Eğer Leicester bu karşılaşmadan sadece 1 puan çıkarabilirse tüm dünyaya futbolun sadece para veya yıldız oyuncularla değil takım oyunu vce arkadaşlıkla en iyi sevilere gelebileceğini gösterecek ve bir çok takıma ilham kaynağı olacak.
 
Ama eğer Leicester City bir deneyimsizlik kurbanı olur ve son 7 haftada oynadıkları 31 haftanın aksine kötü bir grafik çizerek şampiyon olamasalar da şimdiden futbol severlerin gönlünde şampiyon oldular ve taraflı tarafsız herkesin büyük beğenisini topladılar.
 
 
Mehmet Akif TEKİN
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın