Potada şanssızlık sürdü

Potada şanssızlık sürdü

 

Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı ligin 20. haftasında sahasında Ted Kolejini konuk etti. Rakibi karşısında maça oldukça iyi başlayan mavi beyazlılar ilk çeyrekte üstünlüğü ele almayı başardı.

Rakip çemberde sayı üretmekte zorlanmayan mavi beyazlılar buna karşın rakibinin kolay sayı bulmasına engel oldu. İlk çeyrek 20-14 Selçuklu Belediyesi takımının üstünlüğü ile tamamlandı.

Maçın ikinci periyodunda yine etkili olan taraf ev sahibi ekip olurken rakibinin üstünlük kurma çabalarına izin vermeyen mavi beyazlılar soyunma odasına 35-28 ile üstün giden taraf oldu.

Mücadelenin üçüncü çeyreğinde adeta üzerine ölü toprağı serpilmiş bir takım görüntüsü veren ev sahibi ekip rakip çemberde sayı üretmede oldukça zorlandı. Sayısız penetre ve şut denemelerinden boş dönen mavi beyazlılar buna karşın potasını savunmakta zorlanırken rakibinin skor avantajını ele almasına engel olamadı. Üçüncü periyot rakip takımın 47-44 üstünlüğü ile tamamlandı. Son çeyrekte toparlanması ve öne geçmesi beklenen Selçuklu Belediyesi bunun için gerekli olan tüm hamleleri yapsa da istediği sayıları bulamadı ve son saniyelere geride girdi. Ev sahibi takım son saniyelerde rakibi penetre etmeyi başarsa da potada sayı bulamayınca maçı 66-59 ile kazanan rakip takım oldu.

Selçuklu Belediyesi takımında Barış 2, Ersin 3, Mustafa 6, İlker 6, Erhan 11, Cemal 3, Can 4, Onur 17 ve Kağan 5 sayı ile oynadı. Mavi beyazlılar ligde kalan son iki haftada 21. haftayı İzmir deplasmanında Pınar Karşıyaka ile 22. haftayı ise Bursa deplasmanında Yalova ile oynayacak. Ligin sona ermesinin ardından ligde ilk dört sırayı alan takımlar play off maçları için karşı karşıya gelecek.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın