TEKVANDOYA SELÇUKLU DAMGASI

TEKVANDOYA SELÇUKLU DAMGASI

Selçuklu Belediyesi Tekvando takımı Uluslararası Rumi Çocuk Oyunlarında Konya'yı 5 sporcuyla temsil edecek. Ayrıca Engelli sporcu Batuhan Şimşek Türkiye şampiyonu olarak Dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandı.
 
Selçuklu Belediyesi tekvando takımı sporcuları başarılarına bir yenisini daha ekledi. Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları öncesi yapılan seçmelere Selçuklu Belediyesi sporcuları damga vurdu. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan seçmelerde mavi beyazlı sporcular 5 birincilik, 4 ikincilik ve 4 üçüncülük elde etti.
Selçuklu Belediyesi tekvando takımı Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları seçmelerinde 10 sıkletten 5'ini kazanmayı başardı. Mavi beyazlı sporculardan 45 kg da Mehmet Akif Mutlu, 33 kg da İrem Arı, 41 kg da Sevim Gülizar Coşkun, 55 kg da Fatma Betül Çakır, + 55 kg da İrem Baysal birinci oldular. Ayrıca mavi beyazlı kulübün sporcuları 4 ikincilik ve 4 üçüncülük elde ederek seçme müsabakalarına damgasını vurdu.
Mavi beyazlı sporcular alınan bu başarılı sonuçların ardından 21-22 Nisan tarihleri arasında Konya da yapılacak Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları Şampiyonasında Konya'yı temsil etmeye hak kazandılar.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın