Selçuklu Satranç takımından başarı

Selçuklu Satranç takımından başarı

 Selçuklu Belediyesi Satranç takımı Çocuk ve Yıldızlar Ligi Satranç turnuvasında averajla ikinci sırada yer alarak katıldığı ilk yarışmada başarı oldu. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay maçları yakından takip ederek sporculara destek oldu.
 
Türkiye Satranç Federasyonunun faaliyet programında yer alan Çocuk ve Yıldızlar Ligi Satranç Yarışması İl Birinciliği 16 Ocak 20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. 18 takımın yaklaşık 100 sporcu ile yer aldığı turnuva geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı ve il birincisi olan takımlar belirlendi.
Yarışmalara Selçuklu Belediyesi Satranç takımı Beyaz ve Türkuaz olmak üzere iki takım halinde katıldı. Geçtiğimiz yaz kurulan Selçuklu Belediyesi Satranç takımı katıldığı ilk turnuvayı başarıyla tamamlayarak gelecek bu branşta adından söz ettireceğini ortaya koydu. Selçuklu Belediyesi satranç takımı yarışmada sonunda birinci olan takım ile aynı puanı almasına rağmen averajla ikinci sırada yer aldı ve Konya ikincisi olmaya başardı.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediyesi Satranç takımının maçlarını yerinde izleyerek sporculara destek oldu ve başarı diledi. Başkan Altay, satranç takımının zamanla bir çok başarıya imza atarak Selçuklu ve Konya'yı en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını söyledi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın