Torku Konyaspor'un yeni otobüsüne büyük katkı verdiler!

Torku Konyaspor'un yeni otobüsüne büyük katkı verdiler!

Süper Lig'de bu sezon başarıdan başarıya koşan Torku Konyaspor'a yeni bir otobüs kazandırılması için çalışmalar sürdürülüyor.

Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda yoluna devam eden ve Avrupa Kupalarına katılmak için elindeki büyük avantajı koruyan Yeşil Beyazlılar, tarihinin en başarılı dönemini yaşıyor.
 
Aykut Kocaman'ın öğrencileri, oynanan futbol, alınan başarılı sonuçlar ve muhteşem taraftarıyla tüm spor kamuoyunun ilgisini üzerinde topladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stat ise başarının gelmesine zemin hazırladı.
 
Torku Konyaspor'da geçtiğimiz günlerde alınan karar ile birlikte yıllardır futbolcuların kullanımında olan takım otobüsünün değiştirilmesine karar verildi.

Otobüsün alınması için başlatılan kampanyaya en büyük destek ise Çelikkayalar AVM'den geldi.

Özel olarak tasarlanan ve koltuk sayısı 38'e düşürülen otobüsün Nisan ayında takımın hizmetine sunulacağı öğrenildi.
 
Otobüsün alınmasında büyük desteği olan Çelikkayalar AVM'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Kaya, şehrin markası olan Torku Konyaspor'a destek vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Kaya "Çelikkalar olarak bu şehirde hizmet eden, Konya'dan kazandığını yine bu şehre yatırım olarak döndüren bir kuruluşuz. Bu bağlamda şehrin değerlerine de sahip çıkıyoruz" dedi.
 
Konya'nın artık bir spor şehri olduğunu ifade eden Kaya, yeni stadyum, kulübün elde ettiği başarılar ve halkın fair-play ruhu içerisinde centilmence takımına sahip çıkmasının bunun en önemli göstergesi olduğunu belirtti. Mesut Kaya "Şehrimize muhteşem bir stat kazandıran Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek'e Çelikkayalar Ailesi adına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten tüm dünyada örnek gösterilen bir eser ortaya çıktı. Büyük Konyaspor taraftarı da şehrine ve stadına sahip çıkarak bu güzel eserin hakkını vermiştir. Biz de şirket olarak her daim takımımızın yanında olduk. Kardeşim Ali Kaya, 5 dönemdir Torku Konyaspor yönetiminde yer alıyor. Şahsım olarak da kulübe gereken desteği vermeye çalışıyorum. Çelikkayalar'ın yönetim kurulunda Torku Konyaspor'a bir destek daha verme kararı aldık. Yeni otobüsün alımında kulübe büyük destek verdik. Konya'ya hizmet ediyoruz, halkımız da bize sahip çıkıyor. Biz de elimizden geldiği kadar şehrimizin değerlerine sahip çıkıyoruz. Sportif ve sosyal faaliyetlere elimizden geldiği kadar destek sağlıyoruz" dedi.
 
Yeni otobüsün yeşil beyazlı kulübe hayırlı olmasını dileyen Mesut Kaya, sözlerini "Takımımızın bu otobüsle nice başarılara yürümesini temenni ediyorum" diye tamamladı.
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın